Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba v Praze na tento týden: Lutan Fyah nebo Kings of Prague Vol. 2

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

24. 1. 2011

Foto: Lutan FyahPoslední týden v lednu se můžeme těšit na několik zajímavých akcí. Už dnes zazpívá v Paláci Akropolis Adreya Triana, hlas, který můžete znát z projektu Bonobo, v úterý v Lucerna Music Baru vystoupí Lutan Fyah a ve středu proběhne křest pražské multi-žánrové kompilace Kings of Prague Vol. 2.

Foto: Lutan Fyah

Lutan Fyah, Zdroj: archiv Lutan Fyah

Už dnes, 24. ledna, máte jedinečnou možnost poslechnout si v Paláci Akropolis talentovanou zpěvačku Adreyu Triana, která na sebe upozornila hlavně svými party na posledním albu Black Sands projektu Bonobo. Nyní do Prahy přijíždí se svým sólovým albem Lost Where I Belong, které vyšlo na proslulém labelu Ninja Tunes. Svůj úžasný hlas nechává Andreya vyniknout v nejazzovým skladbách a melancholických melodiích.

V úterý 25. ledna by především příznivci reggae měli vyrazit do Lucerna Music Baru. Poprvé se v České republice totiž představí oblíbený jamajský zpěvák Lutan Fyah, doprovodnou kapelu mu budou dělat House of Riddims. Lutany Fyah se hudbě věnuje už od roku 1999 a od té doby stihl natočit deset alb a stovky singlů, v Evropě se proslavil především skladbou When Me Rise It.

Středeční večer bude v Lucerna Music Baru patřit opět reggae a ska příznivcům. 26. ledna od půl deváté večer zde proběhne křest vinylové kompilace Kings of Prague, která už druhým rokem přináší výběr z tvorby pražských kapel, tentokrát napříč žánry. Středeční koncert ovšem bude patřit kapelám Basta Fidel, Mr.Cocoman&Solid Vibes a Chaotic, afterparty obstará Kato, známý z Prago Union.

Na dnes již legendární kapelu Znouzectnost si budete moci zajít ve čtvrtek 27. ledna do klubu Vagón. Tyto punkery asi netřeba příliš představovat, proto jen dodám, že společně s nimi vystoupí kapela Špuntkvaně.

Pracovní týden uzavřou v pátek 28. ledna v Rock Café kanadští The Dreadnoughts společně s italskými Talco. Jedni se vyznačují kombinací irské tradiční hudby, druzí zase našláplými ska rytmy, obě dvě kapely pak můžete znát z Mighty Sounds festivalu. Jejich společné vystoupení slibuje velkou, rychle plynoucí party.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba v Praze na tento týden: Lutan Fyah nebo Kings of Prague Vol. 2