×
TOPZINE.cz

Hudba v mp3 zdarma pro každého je možná přehnaně optimistická záležitost

V českých médiích se objevily spekulace o tom, že hudební vydavatelství chystají zveřejňování svých archivů, kde si každý pustí jakoukoliv písničku on-line. Jak je to doopravdy?

foto Mikrofon
Všechny písničky na webu? Letos určitě ne!, Zdroj: photobucket.com

Všechny hudební fanoušky paralyzovala zpráva o tom, že hudební vydavatelství už mají dost pirátů a hodlají zveřejnit své archivy, které budou zároveň on-line jukeboxem zdarma.

Platby by probíhaly pouze v případě stahování muziky. Jelikož se v naší republice prodává něco kolem šesti procent muziky, měla by se vydavatelství dohodnout tak, že by se hudba dala poslouchat, a posléze stahovat, on-line. Jenže ne všechna vydavatelství jsou stejného názoru.

Kdo do toho půjde?

Zatímco Universal Music a Supraphon jsou pro, Warner Music je ve svých názorech zdrženlivější: „S ohledem na to, že je vše jen v oblasti spekulací a nejde o aktuální věc, navíc nebylo prozatím nic oficiálně deklarováno, nebudeme se více vyjadřovat,“ prozradil neprozraditelné pro Topzine.cz Michal Máka z Warner Music.

„Sony Music Czech Republic je od počátku tohoto chystaného projektu jeho součástí,“ nechal se pro Topzine.cz slyšet Petr Čáp, marketingový ředitel Sony Music.

Jak jste na tom s hudebními CD?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Osobně bych rád řekl, že i hudba k poslechu on-line neodradí piráty ke stahování z pochybných serverů, které česká internetová vláda trpí. V dnešní době je pro mnoho lidí tři stovky za album hodně, ale také pamatuji doby, kdy výběr diskotékových šlágrů na jednom CD stával téměř 600 korun.

Kam až jsou schopní piráti a vydavatelé zajít, aby se dohodli, je ve hvězdách. Možná v hudebních hvězdách…Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..