Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba v mp3 zdarma pro každého je možná přehnaně optimistická záležitost

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

28. 1. 2011

V českých médiích se objevily spekulace o tom, že hudební vydavatelství chystají zveřejňování svých archivů, kde si každý pustí jakoukoliv písničku on-line. Jak je to doopravdy?

foto Mikrofon

Všechny písničky na webu? Letos určitě ne!, Zdroj: photobucket.com

Všechny hudební fanoušky paralyzovala zpráva o tom, že hudební vydavatelství už mají dost pirátů a hodlají zveřejnit své archivy, které budou zároveň on-line jukeboxem zdarma.

Platby by probíhaly pouze v případě stahování muziky. Jelikož se v naší republice prodává něco kolem šesti procent muziky, měla by se vydavatelství dohodnout tak, že by se hudba dala poslouchat, a posléze stahovat, on-line. Jenže ne všechna vydavatelství jsou stejného názoru.

Kdo do toho půjde?

Zatímco Universal Music a Supraphon jsou pro, Warner Music je ve svých názorech zdrženlivější: „S ohledem na to, že je vše jen v oblasti spekulací a nejde o aktuální věc, navíc nebylo prozatím nic oficiálně deklarováno, nebudeme se více vyjadřovat,“ prozradil neprozraditelné pro Topzine.cz Michal Máka z Warner Music.

„Sony Music Czech Republic je od počátku tohoto chystaného projektu jeho součástí,“ nechal se pro Topzine.cz slyšet Petr Čáp, marketingový ředitel Sony Music.

[poll id=“54″]

Osobně bych rád řekl, že i hudba k poslechu on-line neodradí piráty ke stahování z pochybných serverů, které česká internetová vláda trpí. V dnešní době je pro mnoho lidí tři stovky za album hodně, ale také pamatuji doby, kdy výběr diskotékových šlágrů na jednom CD stával téměř 600 korun.

Kam až jsou schopní piráti a vydavatelé zajít, aby se dohodli, je ve hvězdách. Možná v hudebních hvězdách…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba v mp3 zdarma pro každého je možná přehnaně optimistická záležitost