Hudba rappera Tupaca zazní v novém muzikálu na Broadwayi

Foto: Tupac Shakur
Hudba zesnulého rappera zazní v muzikálu Zdroj: 2pac.com

Zesnulému Shakurovi se dostane pocty v podobě muzikálu na slavné Broadwayi. Dílo s názvem Holler If Ya Hear Me je naplánováno na sezónu 2013/2014.

Foto: Tupac Shakur
Hudba zesnulého rappera zazní v muzikálu Zdroj: 2pac.com

Rodinné jméno je rovněž na pozici koproducentky, tou je Tupacova matka Afeni Shakur. Pro hudbu tohoto slavného rappera je to po miliónech prodaných desek další úspěch. Sám režisér Kenny Leon řekl: „Tupac byl prorok a já chci, aby to všichni viděli.“

Tupac zde není postavou, ale jeho hudba tvoří základ muzikálu. Ten vypráví příběh dvou kamarádu z dětství, kteří se snaží prokousat životem a vyrovnat se se svými sny a ambicemi. Holler If Ya Hear Me je moderní, současný příběh odehrávající se v průmyslovém městě na středozápadě, jako jsou například Detroit nebo Cleveland.

Tupac Shakur byl jednou z nejvýznamnějších postav hudby devadesátých let. Bylo tomu tak až do jeho smrti v roce 1996. Zemřel ve věku 25 let. Pocty se mu dostane také na Hollywoodském chodníku slávy, kde již brzo odhalí jeho hvězdu.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Peter Forgáč
Autor je redaktorem rubriky Hudba magazínu TOPZINE.cz. Pochází ze Slovenska. Studuje Teorii umění na Masarykově univerzitě v Brně. Mezi jeho záliby patří fotografování a cestování.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*