Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Hubneme do plavek aneb i na sportu se dá ušetřit

Nejen novoroční předsevzetí v podobě častější sportovní aktivity, ale i příchod jara a s ním spojené hezké počasí nás nutí k tomu se více hýbat. Vždyť je potřeba dostat naši figuru před letní dovolenou do formy. Když už se rozhodneme, že tentokrát se do toho opravdu opřeme, můžeme narazit na jiný zádrhel, neméně důležitý, než je vůle. Nedostatek financí na sportovní činnosti a vybavení. Ani to však není nepřekonatelná překážka. Poradíme, jak efektivně ušetřit, abyste se mohli pohodlně věnovat tomu, co jste si předsevzali.

Levný, ale efektivní

Možná jste přesvědčeni, že sport, který jste si zamilovali, je na spalování tuků ten nejlepší. Jediným faktem, který váš dobrý pocit při provozování této aktivity ruší, jsou vysoké náklady. Co se zaměřit jiným směrem? V dnešní době je velice moderní běhání. Kromě dobrých bot vás tento sport nestojí vůbec nic. Nemusíte platit vstup do fitcentra, jako je tomu při běhu na pásu, který je obdobou venkovního běhu, a jeho účinky jsou stejné. A považte sami, není hezčí se proběhnout venku na čerstvém vzduchu a v přírodě, než se někde potit společně s dalšími deseti lidmi?

Dalším nenákladovým sportem je cyklistika. Když ale tento sport myslíte vážně, musíte se připravit na to, že dobré kolo stojí podstatně víc než běžecké boty. Na druhou stranu jde o investici, která vám vydrží roky a můžete ji na začátku vyřešit například rychlou půjčkou.

Většina dalších sportovních aktivit již vyžaduje pravidelné platby za pronájem sálů nebo tělocvičen, za trenéra, za vybavení. I na těchto věcech se ovšem dá ušetřit:

1. Zkuste se přizpůsobit časům, v nichž vyjde pronájem/vstupné levněji,

2. Zvažte, zda nebude výhodnější si vybavení vždy před aktivitou půjčit,

3. Kupte si permanentku, využijte předprodeje, sledujte slevy,

4. Oslovte svoji zdravotní pojišťovnu, zda nepřispívá na sportovní činnosti.

Kvalita za rozumnou cenu

Nákup sportovního vybavení se může vyšplhat na docela vysokou částku. Nakupujte s rozumem, nicméně nemá cenu se omezovat pouze na nejlevnější zboží, protože by vás to ve výsledku mohlo vyjít příliš draze. Pocítili byste to nejen na svém zdraví, ale i na peněžence. Nekvalitní zboží se snadno a rychle opotřebuje a je velká pravděpodobnost, že si jej budete muset pořizovat brzy znovu.

V dnešní době najdete kvalitní vybavení nebo třeba potravinové doplňky nejen ve specializovaných sportovních obchodech. Slušné oblečení na běh pořídíte například i v některých hypermarketech, které se primárně na sport nezaměřují. Pokud je i tak nad vaše možnosti si vysněnou věc pořídit, můžete využít půjčku s bonusem 1 000 Kč zdarma na cokoliv.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Hubneme do plavek aneb i na sportu se dá ušetřit