Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Hrady a zámky levněji? Pořiďte si prohlídkové pasy!

Šárka Braumová

Šárka Braumová

29. 4. 2011

Navštěvujete rádi české památky? Chtěli byste ušetřit na vstupném i sto korun? Pak právě pro vás připravil Národní památkový ústav zajímavou akci.

FOTO: Zámek Žleby

Zámek Žleby také patří do správy NPÚ, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Národní památkový ústav připravuje pro nadšené památkáře věrnostní program. Podstatou programu jsou prohlídkové pasy, které v letošním roce získali novou podobu. Prohlídkový pas může vlastnit každý milovník památek ve věku od 7 do 100 let. Získáte je na každé památce, které jsou ve správě Národního památkového ústavu. Nově byly pod záštitu prohlídkových pasů přidány i některé turistické cíle společnosti Plzeňský prazdroj.

Jak pas funguje?

Po zakoupení vstupenky získá každý návštěvník na pokladnách dané památky razítko do prohlídkového pasu. Už za pět razítek získáte šestou prohlídku vybrané památky ve správě NPÚ nebo turistického cíle Plzeňského Prazdroje ZDARMA. Ušetřit tak můžete až stovky korun. Tato akce bude probíhat od 1. května do 31. října, tedy celou sezónu.

Tím ale výhoda pasů nekončí!  Kromě toho, že po získání pěti razítek vám na pokladně památky vymění váš pas za volnou vstupenku, budou pasy odeslány na ústřední pracoviště NPÚ do Prahy. Po uplynutí akce budou všechny vyplněné pasy slosovány a vylosováno bude deset výherců, kteří obdrží zážitkové ceny.

Hlavní cenou bude let balonem nad vybranou památkou. Nepropásněte tak jedinečnou možnost a sbírejte razítka do vašich prohlídkových pasů. Let balónem za to jistě stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hrady a zámky levněji? Pořiďte si prohlídkové pasy!