Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Hradozámecká noc 2011. Prožijte tradiční i nekonveční návštěvu zámků či hradů

Tomáš Miška

Tomáš Miška

2. 9. 2011

Na památkách zapojených do programu Hradozámecké noci 2011 zažijete letos mnoho zajímavých dobrodružství. V noci ze soboty 3. září na neděli 4. září spatříte netopýry, Casanovu a možná i padlé socialisty.

FOTO: Tradiční oslavy Hradozámecké noci 2011

Tradiční oslavy Hradozámecké noci 2011, Zdroj: npu.cz

Hradozámecká noc je stanovena na přelom soboty 3. září a neděle 4. září. Na mnoha hradech a zámcích České republiky máte možnost prožít romantický večer a noc plnou skvělé zábavy.

Letošní oslavy Hradozámecké noci jsou nejvíce soustředěny na zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. Návštěvníci zámku se mohou těšit na divadelní a multižánrové představení nebo koncerty. Hlavním hostem letošní slavnosti bude hudební soubor Hradišťan. Na plánu jsou samozřejmé noční prohlídky celého objektu i zámecké výstavy.

Ráj pro milovníky divadelních a kostýmovaných prohlídek

Mnohé zámky a hrady si pro své návštěvníky přichystaly kostýmované a divadelní prohlídky. Můžete si podat ruku s panem Casanovou v místě jeho úmrtí, na zámku v Duchcově. Noční audienci u Albrechta z Valdštejna očekávejte na hradě a zámku ve Frýdlantu. Bílou paní můžete spatřit na renesančním zámku v Litomyšli. Příběhy ze života bývalých majitelů si připravili na zámku v Buchlovicích i v severomoravském Hradci nad Moravicí.

FOTO: Školení marxismu-leninismu zažijete na zámku Loučeň

Školení marxismu-leninismu zažijete na zámku Loučeň , Zdroj: zamekloucen.cz

Chybí vám nedávný kousek historie? Na zámku Loučeň je vyhlášeno školení marxismu-leninismu se vším všudy. Noční retro prohlídky se pořádají na zámku Hrubý Rohozec. Pod názvem Pojďte s námi do socíku aneb časem o padesát let zpět! se vraťte do doby, kdy prý vše sloužilo lidu, dokonce i památky.

Navštivte zámek Horšovský Týn oblečeni v bílém a máte vstup zdarma. Na zámku Vizovice ve Zlínském kraji můžete soutěžit o noc strávenou na tomto zámku.

Zabavte svá drobátka a zaposlouchejte se do muziky

Pro děti všeho věku jsou připraveny večerní prohlídky po zámku Konopiště v doprovodu Bílé paní. Pro odvážné zájemce se budou vypravovat legendy a pověsti na zámku v Opočně nebo na Starých Hradech u Jičína. Mladým myslitelům se soutěživým duchem se otvírá možnost rozlousknout tajemné rébusy v klášterech Plasy a Kladruby na Plzeňsku.

FOTO: Folk-rockový koncert v rajské zahradě sázavského kláštera

Folk-rockový koncert v rajské zahradě sázavského kláštera

Milovníci hudby si mohou vychutnat mnoho stylů i žánrů ve stínu hradů a zámků.

Je připraven vokální koncert na zámku v Hořovicích, hudba raného baroka pod krásnou klenbou kaple na Grabštejně nebo koncert Jaroslava Svěceného na zámku Slavkov-Austerlitz. Z jiného soudku hudby je naplánován koncert Pavla Vítka či Vlasty Horváta na Karlštejně a také folk-rockový koncert v prostředí rajské zahrady sázavského kláštera.

Výběr z  množství dalších zážitků na našich hradech a zámcích:

  • Čtvrtá evropská netopýří noc na Křivoklátě vám představí noční obyvatele krovů a hradních věží.
  • Na hradě Litice na Pardubicku a na hradě Landštejn v jižních Čechách se budou opékat špekáčky přímo na hradě.
  • Parní stroj spustí v dole Michal v Ostravě- Michálkovicích.
  • Literární večer propukne na zámku Červená Lhota.
  • Noční hasičské závody o Pohár kastelána se konají na zámku v Telči.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hradozámecká noc 2011. Prožijte tradiční i nekonveční návštěvu zámků či hradů