Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Hradec uvítá festival muzikálních divadel Prkna. Vystoupí i Drak

Redakce

Redakce

25. 3. 2014

Festival Hudebního divadla Prkna je setkání studentských divadelních souborů, které mají hudbu jako důležitou součást své inscenace. Jedná se o přehlídku se soutěžním charakterem, v jejíž  porotě zasedají odborníci divadelní sféry. Hudební mládež festival pořádá v Hradci Králové letos již po třinácté.

FOTO: Ad Hoc

Kočovné divadlo Ad Hoc je jedním z hostů festivalu. Zdroj: Ad Hoc

Festival Prkna přijímá autorská studentská představení s výraznou hudební složkou. Podmínkou je také vejít se s délkou představení mezi 20 – 40 minut. Cílem přehlídky je podpoření tvůrčí iniciativy mladých a také vytvoření možnosti prezentovat jejich výtvory. Soubory mají možnost přihlásit se do 28. března 2014.

V porotě letos zasedne dramatička a spisovatelka Daniela Fischerová, dramaturgyně hradeckého Divadla Drak Dominika Špalková a operní režisér David Kříž.

Tradičním hostem festivalu je Divadlo Drak, které Prknům propůjčuje své jeviště. Letos vystoupí s inscenací Poslední trik Georgese Méliése, které je inspirováno příběhem průkopníka kinematografie a vzdává poctu světu kouzel, filmu a imaginace.

Dalším hostem je kočovné divadlo Ad Hoc, které do Hradce přiveze komediální operní drama Il Congelatore. Hra zavede diváky do USA za času prohibice a bude sledovat osudy mafiánského klanu.

FOTO: Il Congelatore

Inscenace Il Congelatore je prošpikovaná hudbou Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů.

Vítězem loňského ročníku Prken se stal soubor Není to…, ani to… sestávající z žáku literárně-dramatického oboru ZUŠ Turnov. Jejich představení Kompost originálně spojovalo téma drogové závislosti s prostředím Kompostu.

S jakými nečekanými nápady přijdou studenti letos? Odpověď na tuto otázku můžete získat v sobotu 5. dubna v Divadle Drak v Hradci Králové.

Více informací o přehlídce naleznete na www.hudebnimladez.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hradec uvítá festival muzikálních divadel Prkna. Vystoupí i Drak