Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hradec Králové pohostí Majáles 2010 jako první. V řadě stojí Plzeň, Praha i Brno

I když to venku zatím moc nevypadá, je jaro. A jednou z mnoha věcí, které k jaru bezpochyby patří, je i studentský svátek Majáles. Letos zavítá do několika českých měst, přičemž jedním z nich je Hradec Králové. Ve východočeské metropoli budou mladí lidé slavit a užívat si jarních majálesových programů ze všech českých studentů nejdříve. Hlavního programu se Hradečáci dočkají příští týden, v pátek 23. dubna.

Zdroj: people.cz

Kryštof, Zdroj: archiv

Majáles do Hradce Králové dorazí letos popáté. Každý rok tento festival navštíví kolem pěti tisíc studentů. Letos, pokud bude hezké počasí, pořadatelé očekávají až sedm tisíc návštěvníků. Pro všechny, kteří přijdou, je připraven bohatý program. Na pódiu vystoupí šest hudebních kapel, které jsou mezi studenty velice oblíbené. Hlavními lákadly jsou kapely Kryštof, Sto zvířat, Vypsaná fixa a slovenští Horkýže slíže. Nikdo také jistě nepohrdne ani Jirkou Macháčkem a MIG 21 nebo UDG.

A bude se volit Král Majálesu

Letošní novinkou je volba Krále Majálesu, která bude probíhat přímo na hlavním pódiu. Králem se může stát kdokoli ze střední nebo vysoké školy, musí však předstoupit před publikum, představit svůj program a vyhrát nad dalšími uchazeči v připravených disciplínách. Závodit se bude v přetahování lanem, ve vědomostní soutěži a ve volné disciplíně. Právě tou se budou soutěžící snažit oslovit široké publikum, protože poté se se svou družinou vydají do davu. Jejich cílem bude pro sebe získat co nejvíce hlasů. Na vítěze čeká královský titul, ale také nemalá finanční odměna a moderní binární hodinky.

Hradecké publikum se může těšit na tři kandidáty. Programy mají rozdílné, ale známým bojem mezi Hradcem a Pardubicemi se nechali inspirovat téměř všichni.

 

 

Foto: Eva Soukeníková

Majáles není jen obrovský koncert

Do doprovodných programů letošních slavností výrazně zasáhl studentský spolek Kreativní knihovna Státní vědecké knihovny v Hradci Králové. Připravili hned tři akce. První, Majálesové deskovky, proběhla 14. dubna. V rámci této akce se účastníci mezi sebou utkali v různých deskových hrách a ti nejlepší z nich si dokonce odnesli lístek na hlavní program Majálesu.

Na 21. dubna spolek chystá trochu netradiční happening, který by měl být kontrastem k hlučnému hudebnímu pátku. Lidé, kteří budou v tento den procházet kolem knihovny, budou upozorněni na hluk ve městě. Aby si jejich uši odpočinuly, budou jim nabídnuty špunty do uší nebo krátký pobyt v tichých místech knihovny.

Poslední akcí předcházející hlavnímu programu v Šimkových sadech v Hradci bude promítání filmu The Age of Stupid, který byl v loňském roce nominován na Oscara. Film bude k zhlédnutí taktéž v knihovně a to v symbolický Den Země, tedy 22. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hradec Králové pohostí Majáles 2010 jako první. V řadě stojí Plzeň, Praha i Brno