Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Hradec Králové naplno rozjede další sezónu festivalem Čekání na Václava

Klicperovo divadlo v Hradci Králové roztočí nadcházející sezónu 8. ročníkem festivalu Čekání na Václava. Přicházející podzim s sebou přinese i dvě hradecké premiéry a spoustu zvučných divadelních person!

Festival Čekání na Václava Zdroj: semafor.cz

Festival velkých malých divadel, jak zní podtitul festivalu Čekání na Václava, začne v Hradci Králové 28. září a potrvá do 28. října. Nabídne divákům neskutečné množství inscenací, které se úspěšně hrají v divadlech po celé republice i několik sezón, a dvě hradecké premiéry.

Za zmínku stojí inscenace brněnského Divadla Husa na provázku, představení Balada pro banditu, které se hraje od roku 2005 pod vedením režiséra Vladimíra Morávka. Zajímavé jistě bude srovnání tehdejší hradecké verze, která se dočkala 200. reprízy a po osmi letech v Hradci v roce 2000 skončila, pamětníci si jistě vzpomenou na skvělý herecký výkon Tomáše Lněničky v roli Nikoly Šuhaje.

Hradecké premiéry

Hradeckými perličkami v nadcházející sezóně jsou hned na úvod dvě inscenace, Tulák po hvězdách Davida Šiktance a Don Juan a Faust Jiřího Nekvasila. Obě hry mají premiéru v říjnu! V Tulákovi po hvězdách dostane velkou příležitost benjamínek hradeckého souboru Vojtěch Dvořák jako sebezpytující vězeň Darrel Standing.

Život na třikrát Zdroj: studios.sk

Hradec Králové po letní pauze opět ožije festivalem. Do středu města se za kulturou vydají tisíce lidí, a už teď jsou některá představení vyprodaná, do začátku festivalu zbývá jen několik málo dní!

Nabídka představení

Malá upoutávka hostujících divadel začíná slavnostním zahájením festivalu, kdy se na jevišti objeví slavná dvojice Blanka Bohdanová a Stanislav Zindulka ve hře Moje strašidlo z Činoherního klubu. Tato inscenace měla premiéru v dubnu 2010. Postarší herci zde hrají manžele, kteří se milují až za hrob! Další lahůdkou je představení Život na třikrát Studia L+S Bratislava s Emíliou Vašáryovou, Milanem Lasicou, Milanem Kňažkem, Evou Tomanovou a Martinou Sládečkovou, které komicky nahlíží věčné téma vztahů.

Hádej, kdo přijde Zdroj: fidlovacka.cz

Třešničkou na dortu může pro někoho být představení Hádej, kdo přijde v režii Ivana Rajmonta pražského Divadla Na Fidlovačce s Eliškou Balzerovou a Tomášem Töpferem v hlavních rolích milostného vztahu plného vášně Spencera Tracyho s Katherine Hepburnovou!

Hudební komedie Jiřího Suchého

A nakonec lákavá nabídka Divadla Semafor Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, kteří do Hradce Králové přijedou 15. října s představením Hodiny jdou pozpátku z vlastní tvorby Suchého. V muzikálu zazní swingové písně třicátých a čtyřicátých let 20. století a věřím, že každého návštěvníka rozpohybují a příjemně naladí.

Veškerý program festivalu naleznete na webových stránkách Klicperova divadla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hradec Králové naplno rozjede další sezónu festivalem Čekání na Václava