Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Hrachovka 2010 byl letos chudý, ale na suchu

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

16. 8. 2010

Po loňském nezdaru se Hrachovka vzdala jednoho festivalového dne a postavila celkově jen tři stage. V areálu se objevilo minimum stánků s občerstvením i s čímkoli jiným. Počasí ale pro tentokrát festivalu opravdu přálo. V Hrachovci u Valašského Meziříčí se sešlo nemálo hudebních nadšenců a snad se tedy podařilo zasadit nový hrášek, jak hlásalo heslo festivalu.

Hrachovka 2010

Hrachovka 2010, Foto: Ivana Goláňová, Topzine.cz

Spousta návštěvníků přicházela až později, a tak stejně jako já přišla například o vystoupení skupiny Skyline, která obdržela docela neobvykle brzký čas. Hrachovka zpočátku nevypadala zrovna přecpaně, najít něco dobrého na zub u stánkařů trvalo opravdu dlouho a většinou byste ani nenašli to, na co máte chuť.

Zklamáním bylo taky pivo. Tradiční Radegast přesídlil za brány festivalu, v areálu čepovali pouze Ostravar. Naštěstí se ale neukázal pro Hrachovku typický déšť ani bahno. A tak, když jsem viděla nápis Give peas a chance na trikách organizátorů, dala jsem tedy Hrachovce šanci.

S ubývajícím sluncem na festival začalo proudit množství lidí. Ti měli možnost poslechnout si interprety na třech stagích. Na Ostravar stagi byl rozhodně lákadlem Martin Chodúr, který už ke svému vystoupení přitáhl obsáhlý dav. Ostravský rodák zahrál své vlastní písně i hity, které představil v soutěži Superstar. „Docela nuda, ale zpívat umí dobře,“ okomentovala Chodúrovu show sedmnáctiletá Klára.

Martin Chodúr na festivalu Hrachovka 2010, Foto: Ivana Goláňová, Topzine.cz

Na vedlejší Robe stagi roztančil publikum král českého rock’n’rollu Ondřej Hejma. Energicky podupával po pódiu a se Žlutým psem představil osvědčené hity jako Modrá je dobrá nebo Sametová. V repertoáru ale měli také songy chybějících zahraničních kapel jako například Led Zeppelin, proto ani není divu, že se zvedly lesy rukou, aby je podpořily.

Zpočátku se mohlo zdát, že Airfare předvedli standardní, možná trochu unavený výkon. Pak to ale rozjeli a ukázali, že pořád dokáží udělat dobrou show a pobavit diváky. Na pódium si pozvali dvě odvážné slečny, aby jim to tam trochu roztančily, a později nechali svého manažera, který po celou dobu hrál na tamburínu, aby chrlil oheň, zapálil kytaru, pak ji rozmlátil a nechal rozebrat davem.

Příznivci hip hopu ocenili PSH pod Hrachovka šapitó a počkali si i na přídavek v podobě hitu Praha. Korunu festivalu nasadili jako obvykle Electrick mann, tentokrát už s novým zpěvákem, hoperem L.S.I. Festival Hrachovka začal už v deset hodin ráno a závěrečné tóny Cimbálovky od Mezříča zazněly v neděli okolo půl páté hodiny ranní, aby festival ukončily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Hrachovka 2010 byl letos chudý, ale na suchu