Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Šiškův mlýn u Telče je jako z pohádky

Redakce

Redakce

14. 10. 2010

Foto: Hotel Šiškův mlýnKraj Vysočina nabízí mnoho možností, jak příjemně strávit dovolenou či víkend v krásné přírodě. O turistické cesty tu není nouze, stejně jako o historická městečka či hrady a zámky. Stačí jen najít to správné ubytování a začít relaxovat. Pokud ještě navíc máte rádi golf, nebo si ho chcete zkusit, pak je jistě hotel Šiškův mlýn tou správnou volbou.

Foto: Hotel Šiškův mlýn

Hotel Šiškův mlýn, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Hotel Šiškův mlýn se nachází v krásné přírodě Vysočiny, nedaleko města Telč. Stavení, jak napovídá název, skutečně bývalo mlýnem a jeho vzhled tomu odpovídá. Budovy připomínají starou usedlost jako z pohádky, chybí už snad jen vodník a čertovský nezbeda. Vybavení je však plně moderní. V prostorách najdete dvě bowlingové dráhy s menším barem, bazén i posilovnu. Na ty, kteří hrají tenis, čekají dva tenisové kurty s umělým povrchem. Kolem hotelu se rozprostírá golfové hřiště, pro začátečníky jsou k dispozici trenéři s dostatkem zkušeností.

Kam po okolí

Pokud disponujete autem, nejsou výlety po okolních městech žádný problém. Za návštěvu určitě stojí historické městečko Slavonice, které je na seznamu kulturních památek UNESCO. Renesanční domy, malebné náměstí a kostelíky, to vše završené sítí podzemních chodeb a katakomb. Uprostřed města se tyčí trojlodní gotický kostel, založený v polovině 14. století.

Foto: Městečko Slavonice

Městečko Slavonice, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Nelze opominout ani město Telč, jehož náměstí rozhodně stojí alespoň za fotku. Historickému centru dominuje kostel svatého Jakuba s mohutnou šedesátimetrovou věží, ze které je nádherný výhled do okolí. A v neposlední řadě – prohlídka zámku Telče. Původní hrad vybudovali ve 14. století páni z Hradce, měl především obranný charakter a byl opevněn hradbou a příkopem. Po roce 1550 nechal Zachariáš z Hradce hrad rozšířit o nově postavené renesanční paláce, to vše pod taktovkou slavonického stavitele Leopolda Estreichera. Z této doby se dochovala například nádherná sgrafitová výzdoba Malé hodovní síně či klenotnice.

Foto: Město Telč

Město Telč, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Pokud se vám autem nikam jezdit nechce, není to žádný problém. Město Telč lze navštívit i po svých. Téměř přímo od hotelu vede příjemná turistická cesta lesem až do historického centra.

Šiskův mlýn je místem, kde můžete strávit příjemnou dovolenou, zahrát si golf, prošlápnout kus kraje a navštívit památky, které stojí za to vidět. A třešničkou na dortu je šikovný kuchař a výborná kuchyně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šiškův mlýn u Telče je jako z pohádky