Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Hotel na mořském dně postaví v Dubaji. Nabídne i podmořská vozidla

Redakce

Redakce

19. 11. 2012

Futuristická stavba, za kterou by se nestyděli ani tvůrci slavné sci-fi ságy Star Wars, se brzy stane realitou. Její stavba je plánovaná v kolébce světového luxusu – ve Spojených arabských emirátech.

FOTO: Podmořský hotel v Dubaji

Podmořský hotel v Dubaji rozhodně není sci-fi, jde o novou představu o luxusní dovolené. zdroj: Deep Ocean Technology

Bizarní plán byl inspirovaný nestárnoucím snem lidí prozkoumat srdce oceánu. Projekt Water Discus bourá veškeré dosavadní hranice mezi zemí a oceánem a nabízí naprosto revoluční dimenzi trávení dovolené – luxusní hotel v kombinaci s podmořskými aktivitami a úchvatným výhledem na oceánské dno.

FOTO: Projekt Water Discus

Projekt Water Discus boří představy o tradičním ubytování.

Základem stavby jednoho modulu hotelového komplexu jsou dva disky, jeden nad hladinou oceánu, umístěný tak, aby v případě velmi vysoké vlny tsunami nebyl zasažen, a druhý pod hladinou v hloubce 10 metrů, který nabízí nezapomenutelný pohled na podmořský svět.

Celá konstrukce se opírá o 5 nohou, svislou středovou šachtou vede schodiště a výtah. Šachta je prosklená s výhledem na oblohu, takže dochází k minimalizaci klaustrofobních pocitů z uzavřeného prostoru pod vodou.

FOTO: Pokoj s vyhlídkou na podmořský svět

Pokoj s vyhlídkou na mořský svět je perfektním místem pro relaxaci.

V ponořeném disku je 21 samostatných pokojů se speciálním osvětlením, které umožňuje pozorovat vodní svět.  Dále se tu nachází bary, restaurace a podvodní potápěčské centrum, v jehož nabídce nechybí aktivity od potápěčského kurzu pro začátečníky až po obsluhu podmořských turistických vozidel.

Tradiční vybavení hotelu, jako jsou např. bazén, wellness centrum a rekreační sál, je umístěno ve vrchním disku, jeden z přilehlých satelitů slouží jako přistávací plocha pro helikoptéry.

FOTO: Vrchní disk podmořského hotelu

Vrchní disk hotelu s bazénem a s přistávací plochou pro helikoptéry.

Veliký důraz je kladen na celkovou bezpečnost hotelu. Počítá se se zabudovaným monitorovacím systémem, který bude sledovat výkyvy počasí a  riziko zemětřesení. V případě nebezpečí je možné ponořený disk vyzdvihnout nad hladinu oceánu.

FOTO: hotelový komlex

Hotelový komplex s několika moduly se brzy stane skutečností.

Projekt má na starost polská společnost Deep Ocean Technology (DOT) ve spolupráci s dubajskou stavební společností Drydocks World a švýcarským investičním partnerem  BIG InvestConsult.

Deep Ocean Technology (DOT) je polská stavební společnost zabývající se výstavbou podmořských hotelů, projektováním podvodních vozidel a hlubinných zařízení pro průzkum mořského dna. Společnost byla založena v roce 2010 v Gdyni a spolupracuje s vědci a inženýry z Ústavu oceánského inženýrství a lodních technologií Technické univerzity v Gdani.

team tvůrců: Dr. Lech Rowinski (technologie), Jacek Zdrojewski (projekční činnost), Arkadiusz Majerski (marketing, prodej), Robert Grzegorz Mieleńczuk (rozvoj, financování), Pawel Podwojewski (design, architektura)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hotel na mořském dně postaví v Dubaji. Nabídne i podmořská vozidla