Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hostinec Na Růžku: Když při putování Karlštejnem vyhládne…

Samcová Jana

Samcová Jana

13. 4. 2010

Hostinec Na Růžku - zahrádkaNe nadarmo je Karlštejn mekkou všech vdavekchtivých žen a po ženitbě toužících mužů. Kde se ale po obřadu skvěle a za dobrý peníz najíst, to už bývá oříškem větším než samotný manželský slib. Pomocnou ruku nabízí Hostinec Na Růžku ze sousední obce Mořina.

Hostinec Na Růžku - zahrádka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Hostinec Na Růžku - zahrádka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Mořina je poutním místem, kde byli údajně umořeni havíři, kteří znali tajemství karlštejnské studny napájené z potoka v údolí. Mořina je také domovem lomů Malá a Velká Amerika, kde se natáčela dnes již legendární parodie Limonádový Joe. Ale je také místem, kde se dá svlažit hrdlo a uspokojit senzory hladu po dlouhém výletě po okolí.

Hostinec Na Růžku je jedinou hospodou nacházející se v této miniaturní obci, ale svému sídlu a jménu dělá čest široko daleko. Kdo jednou zkusí, už nechce jinak. Jídelní lístek zákonitě uspokojí i ty z náročnějších gurmánů. Široká je nabídka teplých i studených předkrmů, lehkých zdravotních jídel, i těch kalorických smažených.

Hostinec Na Růžku, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Hostinec Na Růžku, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Zastoupeny jsou v jídelníčku všechny běžné druhy masa a nechybějí ani speciality šéfkuchaře, z nichž lze vyzdvihnout například Mořinský špíz s oblohou, Brunclíkův meč nebo Magdalenino tajemství. Saláty, dezerty, zmrzlinové poháry a ovocné kompoty jsou v nabídce samozřejmostí.

Hospůdce náleží i velmi příjemná zahrádka s kapacitou 40 osob, stejně tak vnitřní prostory o stejné kapacitě a salonek pro 25 lidí. Na přání zde majitelé uspořádají svatební hostiny, abiturientské srazy, a jiné hromadné oslavy. Nezbývá než popřát dobrého pochutnání.

Hostinec Na Růžku

ADRESA: Mořina 93, 267 17

OTEVÍRACÍ DOBA: ST–SO: 11–23, NE: 11-17

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP: ANO

NEKUŘÁCKÁ ČÁST: ANO

TIP NA JÍDLO: 150 g Smažený mix (brokolice, květák, žampiony), vařený brambor 75,-

HODNOCENÍ: 3***

Jídlo: 4**** Obsluha: 3*** Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hostinec Na Růžku: Když při putování Karlštejnem vyhládne…