Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hospoda U Buldoka na Smíchově má styl britských „pubs“

Redakce

Redakce

9. 3. 2011

FOTO: Buldok - symbol hospody U buldokaStylová smíchovská hospoda U Buldoka byla otevřena v roce 1998 v Preslově ulici č. 1 a v roce 2001 k ní přibyl na stejné adrese ještě Music bar, kde se konají nejrůznější párty a večírky. Hospoda je známá především výborným jídlem, plzeňským pivem a skvělou atmosférou při přenosu sportovních klání.

FOTO: Hospoda U buldoka - interiér

Interiér ve stylu britských pubs, Zdroj: ubuldoka.cz

Jídelní lístek nabízí jak tradiční českou kuchyni, tak i kulinářské speciality z celého světa, které jsou během roku pravidelně obměňovány. Můžete si pochutnat na nejrůznějších masech na grilu, rybách i těstovinách, široká je i nabídka bezmasých pokrmů. Něco menšího k pivu či vínu se ale také najde. Doporučit mohu Lahůdkovou tlačenku, která nás příjemně překvapila. Byla libová a chuťově neměla chybu. Jediná menší výtka by byla k množství octa. Toho bylo víc než dost a byl opravdu hodně silný. Až další objednané pivo nám zase spravilo chuť.

Pozoruhodnou vychytávkou hospody U Buldoka je Týdeníček. Je to přehled poledních meníček na celý týden dopředu. Takže už v pondělí se třeba můžete těšit na vaši oblíbenou dobrotu, která je v plánu na pátek. Týdeníček najdete vytištěný v době obědů na stolech v hospodě anebo na internetových stránkách podniku. Polední menu nabízí polévku a výběr z pěti druhů jídel, z nichž jedno je vždy bezmasé, protože i Buldok myslí na vegetariány. Někdy vám po obědě přistane na stole i moučník, ten ale obvykle není inzerovaný a bývá překvapením hospody.

Zvíkovský pivovar příjemně překvapil

Večer jsme začali lahodnou a dobře vychlazenou plzeňskou dvanáctkou. Ta je U Buldoka sázkou na jistotu, pokud si chcete dát dobré pivo. Náš plán byl ale ochutnat Buldokem inzerované pivo z Pivovarského dvora Zvíkov. První přišla na řadu točená jedenáctistupňová Zlatá labuť – „kvasnicový ležák dle středověké receptury“.  Je to kvasnicové pivo, které je klasicky lehce zakalené, ale překvapí vás svou příjemnou jemně nakyslou chutí. Ta je výrobcem specifikována jako „výrazně chmelová“. Pivo chutí připomíná Hoegaarden, je ale jemnější a barvou je bližší plzeňskému.

FOTO: Hospoda U buldoka - exteriér

Hospoda U Buldoka

Bohužel druhé inzerované pivo – tmavý Rarášek se zázvorovou příchutí – v době naší návštěvy už neměli, a tak jsme se museli spokojit pouze se zprostředkovanou informací, že jde o pšeničné pivo s jemně nasládlou chutí sladu a výrazným kvasnicovým a ovocným (zázvorovým) aromatem.

Kořalky z celého světa i menu pro vašeho psího kámoše

Velká nabídka kořalek z celého světa za ceny, po kterých se vám zamotá hlava – tak praví Buldok na svých webových stránkách. A nutno podotknout, že má pravdu. Jenom položka Rum na nápojovém lístku zahrnuje na čtyři desítky druhů tohoto nápoje v cenovém rozmezí od 45 do 250 Kč. Hospoda dále nabízí široký výběr likérů, vodek, tequill, skotských whisky a řady dalších pálenek.

Příjemnou informací je, že k Buldokovi můžete vzít i svého psího kámoše či kamarádku, kterým při procházce vyhládlo. Restaurace totiž nabízí i psí menu. Na výběr jsou dva druhy masa po sto gramech. Buď hovězí s rýží, anebo vepřové nudle s těstovinou.

Atmosféra potěší sportovní fanoušky

Množství sportovních šál s názvy fotbalových klubů rozvěšených po stěnách hospody nenechá nikoho na pochybách, že se tu při každém mistrovství divoce fandí a následně bouřlivě oslavuje. Ale nejsou to jen fotbalová či hokejová utkání. U Buldoka se fandí při všech možných sportovních zápasech a kláních. V době naší návštěvy běžel na velké obrazovce box a pak následovalo zápolení siláků v tahání všemožných těžkých věcí na čas.

FOTO: Sportovní šály

Výzdoba pro sportovní fandy

Stylová atmosféra britských ostrovů je vidět už na exteriéru hospody, a když vstoupíte dovnitř, rázem jakobyste se ocitli v nějakém skotském či irském pubu. Dřevěné obložení stěn, boxy na sezení a lavice i stolky mají tmavě hnědou barvu a celému prostoru vévodí bohatě zásobený bar.

Nesmím zapomenout na obsluhu. Ta je v hospodě U Buldoka příjemným překvapením, protože je na české poměry až nečekaně příjemná, ochotná a rychlá. Alespoň to mohu prohlásit o číšníkovi, který nás ten večer obsluhoval. Vypadal, že ho jeho práce opravdu baví a celý večer se o nás vzorně staral. S úsměvem reagoval i na moji lehce pofidérní žádost o dětskou porci tlačenky.

Spíše pro kuřáky…

Celá hospoda je v podstatě kuřácká, protože nekuřácký koutek není nijak oddělen od celkového prostoru. Ale vzhledem k velikosti celé hospody by to asi ani nebylo realizovatelné. Pokud kouříte, není co řešit a hospodu mohu vřele doporučit k návštěvě. V případě, že jste nekuřák, budete mít těžší rozhodování. Já a můj společník jsme to ale zkusili a posezení U Buldoka určitě stálo za to. Lepší jitě bude, když se zajdete přesvědčit na vlastní kůži.

www.ubuldoka.cz

Adresa:

Preslova 353/1
150 00 Praha

Otevírací doba:

Po – Čt: 11:00 – 24:00
Pá:         11:00 –   1:00
So:         12:00 – 24:00
Ne:        12:00 – 23:00

Hodnocení:

Jídlo: 4****, Obsluha: 5*****, Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hospoda U Buldoka na Smíchově má styl britských „pubs“