Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Horkýže Slíže, Vypsaná fixa, Sto Zvířat a United Flavour řádili v Tesla Areně

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

25. 11. 2010

!FOTOGALERIE!Praha přivítala hvězdy turné 4v1. Na pódiu Tesla Areny se tak za jeden večer vystřídali zahraniční United Flavour, Sto zvířat, Vypsaná Fixa a vrcholem večera pak byli Horkýže Slíže.

4v1 v Tesla Areně

4v1 v Tesla Areně, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Ve středu 24. listopadu 2010 byla Tesla Aréna plná hvězd. Vzhledem k počtu kapel začínal koncert poněkud nezvykle v půl sedmé večer. Od šesti hodin tak tramvaje chrlily jedna za druhou skupinky fanoušků, až nebylo před výstavištěm k hnutí. Uvnitř Tesla Arény se nejnatěšenější z návštěvníků již tísnili v kotli a tribuny se také začaly pomalu plnit.

Jako první se nám představila reggae kapela United Flavour. S nelehkým úkolem první skupiny se vypořádali se ctí – zahřáli publikum pro další vystupující. Raggae jako otvírák byla dobrá volba, ačkoli se rozhodně nedá říct, že by United Flavour nějak oslnili. Příjemným zpestřením jejich vystoupení byla hostující Lara 303.

Pro mnohé ovšem večer začal až s nástupem Sto Zvířat. Tato ska formace nadchla hned zpočátku diváky songem Chicago. Vynikající projekce na plátno se scénami z mafiánských filmů z dob prohibice jen dokreslovala okamžik. Zvířata měla rozhodně nejlepší projekci ze všech kapel 4v1 tour. Další pecky se jen sypaly.

Slyšeli jsme mimo jiné hity Přístav domácího štěstí, Alice se dala na pití, Nástěnka v manželský poradně či Romeo a Julieta. V písni Dáma s čápem si Pavel Herzog vystřihl parádní sólo na trubku. Ska invazi pak uzavíraly songy Nevermore, Erotickej film a Ty vole, na základní škole.

Trapně načmáraný potlesk Fixou

Po krátké pauze se konečně dostavili i pardubičtí rodáci z Vypsané Fixy. Pro mě osobně nejslabší článek večera. Frontman Michal Mereda působil krapet strojeně. Přehnané sebevědomí ústilo v poměrně trapné hlášky a také jednu chybu. Přestože si nejsem zcela jist, zda onen výstup byl plánovaný, či ne, Michalu Meredovi se podařilo pod záminkou chyby vyloudit z publika povzbuzující potlesk, který již nebyl za celý večer překonán.

Fixa tentokrát hrála hlavně ze starších alb, takže zazněly například písně Stereoid, 1982 či Trampolína. Antidepresivní rybička byla nudná a natažená vysoko nad únosnou úroveň. Po Drogovém večírku se Fixa na moment odporoučela. Bouřlivý potlesk je však přivedl zpátky. Přídavkem jsme měli možnost jít na výlet do Lunaparku či do San Piega.

Vrcholem večera pak byli samozřejmě Horkýže Slíže. Někteří fanoušci předchozích formací opustili sál, takže se dalo o něco lépe dýchat. Slíže začali ve velkém stylu. Největší hity dali hned na začátek, takže lidé stojící od začátku přestávky v neúnosných frontách na pivo zmeškali Malou Žužu, extatický Sex po telefonu a Horí ti maštal.

Když se konečně s vychlazeným mokem dostali do sálu, čekala na ně ale už jen průměrná balada Zvonár. Naštěstí to byla ale jen pauza před další peckou Atomový kryt následovanou Emanuelem Bacigalou. Po Logické hádance přišla Slížácká soutěž o kytaru. Vybraný mladík z publika si tak zahrál na basu spolu se svými oblíbenci song Latino a odnesl si kytaru jako dárek. Kromě excelentní DJ show na motivy Kouře nám Slíže pak zahráli ještě v přídavku pecky A já sprostá, Lesbiens and gay song a povinný hit Silný refrén.

S čím vyšší hladinou alkoholu se pak fanoušci hrnuli ven z Tesla arény, tím více se nesl vzduchem chytlavý popěvek: My máme silný refrén jak hovado…

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_t_music_4_v_1_24_11_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horkýže Slíže, Vypsaná fixa, Sto Zvířat a United Flavour řádili v Tesla Areně