×
TOPZINE.cz

Horkýže Slíže pokořili Prahu. Tentorkát bez ohně!

horkyze_slize

Ve středu 21. října se v pražské Incheba aréně uskutečnila velkolepá podívaná. Horkýže Slíže, zastydlí punkoví puberťáci, zde završili své dvojsmyslné T-music tour k nové desce 54 dole hlavou.

Horkýže Slíže, Zdroj: archiv
Horkýže Slíže, Zdroj: archiv

Po loňské aféře, kdy těsně před plánovaným koncertem této sympatické skupiny začala hořet část Průmyslového paláce na metropolitním Výstavišti, se nabízela otázka, zda se historie nebude opakovat. Až na několik zapálených cigaret ale proběhlo vše v nejlepším pořádku.

Do vnitřních prostorů budovy začala ochranka pouštět fanoušky půlhodinu před šestou večerní, čehož využilo mnoho lidí. O dvě hodiny později už bylo v hale doslova natřískáno, čím dál více se totiž blížil začátek koncertu předkapely.

Předskakování Horkýžům se tentokrát zhostili čeští Imodium. Ti to na pódiu celkem rozjeli, i když ani ne tak fyzicky, jako muzikálně. Jejich písničky byly rytmické a rázné, přirozeně a s citem prokládali rychlé s pomalejšími songy, kytarista předvedl zajímavá sóla plná triol a různých dalších hudebních kousků.

Jejich vystoupení bylo ale očividně pouze vyplnění času před hlavní hvězdou. Prostor před pódiem byl sice doslova skin on skin, lidé si ale spíše zabírali dobrá místa na očekávanou událost. Netrvalo dlouho a všichni se dočkali.

Kolem deváté na jeviště přiběhli všichni členové Horkýže Slíže, věkem starší, duchem mladí týpci ze sousední země. Na úvod zahráli několik songů z nové desky 54 dole hlavou, po čase playlist přivedl i starší pecky, jako Wendy a Líza nebo Malá Žužu.

Přibližně v polovině vystoupení všem posluchačům nezbylo, než koukat před sebe s otevřenými ústy. Na pódium totiž přišel Ondřej Hejma spolu se svými nynějšími kolegyněmi ze Superstar, Darou Rolins a Martou Jandovou, které po několika vyměněných vtipech pokřtily novou desku Horkýžů.

Po ceremonii následovalo zhodnocení kapely momentálními komerčními umělci. „Určitě nepostupujete,“ prohlásila Dara hned poté, co Hejma označil kapelu za bandu ožralů. Pravda je, že zpěv se příliš hodnotit nedá, intonace u zpěváka v podstatě neexistuje, ale křičet umí nahlas a skvěle.

Diváci si koncert zřejmě užili. Třiadvacetiletý Pražák Matěj řekl: „Koncert byl v pohodě, Horkýže mě jako vždycky bavili. Jediné, co mi trochu vadilo je, že se kamarád vožral a musel jsem na něj dávat pozor.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


2 Komentáře Horkýže Slíže pokořili Prahu. Tentorkát bez ohně!

  1. ty vogoo! ty to dycky napíšeš tak, že sem pak nasr.. že sem tam nebyl :-( :D:D
    Palec nahoru;-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..