Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Horkýže Slíže na Kladně s Plus Mínus

Redakce

Redakce

20. 12. 2009

zvukova-zkouska-HSPoslední koncert podzimního turné kapely Horkýže Slíže spolu se svým hostem, kapelou Plus Mínus, proběhl 19. prosince v kladenském kulturáku. Samozřejmě ve velkém stylu a od začátku až do konce nabitý energií.

Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Horkýže Slíže - zvuková zkouška, Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Nitranští Horkýže Slíže si na podzimní turné po České republice pozvali bratislavské punkrockové Plus Mínus. Podle vlastních slov to byla nejlepší předkapela v celé historii jejich vystupování. A to i přes to, že se vlastně nejednalo o předkapelu, ale o hosta. Že to byla pravda, bylo cítit i z davu diváků, který od první písničky, se kterou Plus Mínus nastoupili, vytvořil pod pódiem běsnící, jako o život pogující kotel.

Plus Mínus začali hrát plus mínus ve tři čtvrtě na devět a skončili po slabé hodince našlapané až po strop energickými skladbami. Nutno říci, že dost divákům to nebylo dvakrát po chuti a hlasitě se dovolávali mnoha dalších přídavků, které ovšem, až na jednu výjimku, nepřišly. Jejich novým fanouškům (nikdo z mnoha mnou dotázaných návštěvníků totiž Plus Mínus dosud neznal) tedy nezbylo, než se s tím smířit. A když asi tak po čtvrt hodině vstoupili na pódium Horkýže, diváci mohli pokračovat v přijímání skvělé hudby a zapomenout na předchozí krátkou, i když velice silnou dávku.

Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Mario Sabo, Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Horkýže Slíže měli scénu stylizovanou podle obalu nového CD a také již tradičně vybavenou velkým panelem s běhajícími světelnými nápisy a obrazy. Hráli celkem plné dvě hodiny. Svoje představení začali novou písní Gándhí Mahátmá, pokračovali několika staršími a pak velice dobře kombinovali staré písničky s těmi z nového alba 54 dole hlavou. Ve svém prvním (tedy ne jediném) objemném přídavku si v pár skladbách nechali vypomoct od Plus Mínus, což bylo jakoby na oplátku za Kukovu výpomoc zpěvem v jedné plusmínusové skladbě.

Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Plus Mínus a Kuko, Foto: Tomáš Bláha, Topzine.cz

Kladenský koncert bezpochyby udržel tradičně vysoký standard vystupování Horkýže Slíže. A nic na tom nemění ani technická závada v podobě výpadku levých reproduktorů, která se ovšem technikům hned během další písničky podařila opravit.

Nejbližší další koncerty jsou naplánovány na začátek roku 2010 a to v rámci turné po Slovensku. Fanouškům nezbude tedy, než cestovat do jejich domoviny, nebo počkat na další koncert u nás. Obě varianty se zcela určitě vyplatí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horkýže Slíže na Kladně s Plus Mínus