Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hollywoodský chodník slávy má novou hvězdu – a to přímo z Británie

Redakce

Redakce

15. 1. 2011

Britský elegán Colin Firth, který byl nominován na cenu Zlatého glóbu za roli v novém filmu King’s Speech, má konečně také svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Tato v pořadí již 2 429. hvězda přibyla do aleje snů tento čtvrtek, a to před restaurací Pig’N’Whistle na hollywoodském bulváru.

Colina Firtha můžete znát z filmu Láska nebeská, Zdroj: distributor filmu

Kromě hvězdy, která čerstvě přibyla na onen slavný chodník, obdržel Colin Firth také nominace na Zlatý glóbus a Sdružení filmových herců za roli krále Jiřího VI. ve filmu King’s Speech a je také favoritem na Oscara. Tento již padesátiletý úspěšný herec byl loni i jedním z kandidátů na Oscara, Zlatý glóbus a Sdružení filmových herců za svůj výkon ve filmu Single Man.

Mezi velké Firthovy filmové zásluhy patří role Marka v nezapomenutelné komedii Deník Bridget Jonesové, kde hrál po boku Renée Zellweger, coby nebojácné třicítky s řadou zdánlivě nesplnitelných předsevzetí, jež ovšem nakonec podlehne kouzlu šarmantního Marka. Mezi jeho další významné filmové role patří Zamilovaný Shakespear, Anglický pacient z roku 1996 nebo role jednoho z dávných milenců v muzikálovém snímku Mamma Mia!

Ohledně cen Zlatý glóbus, jejichž předávání bude letos (tuto neděli) již osmašedesáté, se máme na co těšit, neboť hlavní pódium bude zdobit na třicet tisíc krystalů od Swarovského. Takže se připravme na opravdu třpytivý večer, kde snad uspěje i Colin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hollywoodský chodník slávy má novou hvězdu – a to přímo z Británie