Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Holky z kalendáře: Východočeské divadlo naděluje divačkám komedii

Kristýna Plešková

Kristýna Plešková

20. 12. 2012

Jana Paulová v premiéře Holky z kalendářePřed Vánocemi odměňuje Východočeské divadlo v Pardubicích divačky premiérou britské komedie Holky z kalendáře. Příběh o velkém přátelství mezi ženami a o bolesti nad ztrátou blízkého člověka režíruje Petr Novotný.

Východočeské divadlo uvádí Holky z kalendáře

Holky z kalendáře jsou příběhem silných žen, které se pro dobrou věc nebojí svléknout. Zdroj: Josef Vostárek, vcd.cz

Hra Holky z kalendáře vychází z filmové předlohy z roku 2003. Do divadelní verze ji přepsal britský dramatik a scenárista Tim Firth.

Dojemný příběh o ženách režíruje v Pardubicích Petr Novotný, který s sebou do divadla přivedl zcela nový inscenační tým. Kostýmy navrhla Hana Fisherová a scéna je z dílny Martina Černého.

Jindra Janoušková v premiéře Holky z kalendáře

Hlavní hrdinku Annie, které zemře manžel na leukemii, ztvárnila Jindra Janoušková.

Hra Holky z kalendáře je oslavou zralého, krásného a emancipovaného ženství. „Kdyby nebylo krásné mladé paní ve středním věku, mohli bychom se my komedianti jít rovnou klouzat. To právě ona nás má ráda, kupuje předplatné, chodí pravidelně do divadla a vede k tomu i svého manžela, děti a přítelkyně,“ řekl režisér Petr Novotný ke vzniku inscenace a dodal, „a tak jsme si řekli: Teď zahrajeme krásné mladé paní v nejlepším věku o ní!“

Jana Paulová v premiéře Holky z kalendáře

Jednou z holek z kalendáře je i hostující herečka Jana Paulová.

V hlavních rolích se objeví hostující herečky Jana Paulová a Helena Malehová, ale inscenace nabízí i domácí herečky jako Jindru Janouškovou, Dagmar Novotnou, Ludmilu Mecerodovou či Romanu Chvalovou.

K příležitosti premiéry Holek z kalendáře odvážné herečky Východočeského divadla nafotily kalendář pro rok 2013, kde se po vzoru svých postav svlékly donaha.

Holky z kalendáře

Východočeské divadlo Pardubice

Autor: Tim Firth

Režie: Petr Novotný

Hrají: Jindra Janoušková, Jana Paulová, Dagmar Novotná, Romana Chvalová, Ludmila Mecerodová, Helena Malehová, Lída Vlášková, Petra Janečková a další

Premiéra: 15. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Holky z kalendáře: Východočeské divadlo naděluje divačkám komedii