Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Holky z kalendáře už zkouší v Divadle ABC

V pondělí 10. ledna se sešel tvůrčí tým připravované inscenace o ženách, které se ve zralém věku rozhodly nafotit kalendář se svými akty. Zahájily tak první čtené zkoušky.

Tým nové inscenace Holky z kalendáře se pustil do zkoušení

Adaptaci původně filmového scénáře britského dramatika a scénáristy Tima Firtha – Holky z kalendáře – uvedou Městská divadla pražská v české premiéře 19. března 2011. Režisér Ondřej Zajíc už začal se svým hereckým týmem tuto komedii o ženách, jež jsou pro dobrou věc schopny udělat téměř cokoliv, pilně zkoušet.

Námětem filmového scénáře a později i základem divadelní hry se stala skutečná událost. Dámy z anglického venkova v nejlepších letech se domnívají, že mají své nejlepší časy už za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, nemocí manžela, špatně prosperující živností, nebo také s nevěrou – a to bez velké naděje, že jednou bude líp. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve vzpouru proti osudu, stárnutí a marnosti života.

Jav Vlasák s Kateřinou Macháčkovou se učí své scénáře

„Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z ženského spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho nafocením najdou novou inspiraci pro plný a hodnotný život. Naroste jejich sebeúcta a klid, “ doplňuje hlavní zápletku režisér Zajíc.

V odvážné inscenaci se představí Hana Doulová, Radka Fidlerová, Veronika Gajerová, Dana Batulková, Kateřina Macháčková, Lenka Termerová, Jitka Smutná, Jan Vlasák, Pavel Juřica a další.

Holky z kalendáře

Divadlo ABC (Městská divadla pražská)

Režie: Ondřej Zajíc

Dramaturg: Věra Mašková

Scéna: Tomáš Moravec

Kostýmy: Michaela Červenková

Hrají:
Hana Doulová, Radka Fidlerová,  Veronika Gajerová, Dana Batulková, Kateřina Macháčková, Jitka Smutná,  Lenka Termerová, Luba Skořepová a další.

Premiéra: 19. 3. 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Holky z kalendáře už zkouší v Divadle ABC