Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Woodymu Allenovi nestačí jenom jedna. Přiznává touhu po polygamii

Foto: Woody Allen a "jeho ženy"Během kariéry scenáristy a režiséra se neustále obklopuje krásnými herečkami. A ač sám fyzickou krásou zrovna neoplývá, je Woody Allen jeden z mála opravdových milovníků z branže filmového průmyslu.

Foto: Woody Allen a "jeho ženy"

„Sex bez lásky je prázdný zážitek. Ale ze všech prázdných zážitků je to jeden z nejlepších.“
Woody Allen

Roztomile potrhlý režisér se ani ve svých letech neubrání určité neohrabanosti, kdykoli jedná s krásnou ženou. „Castingy jsou tak trapné. Jsem tak ostýchavý, když se s nimi mám setkat. Pozvu je dál, ale nenechám je ani posadit se. Vymýšlím si nějaké otázky, ale to poslední, co mě zajímá, je nějaké klábosení. Chci je vidět, jestli nepřibraly sto kilo nebo že jim nenarostla druhá brada. Chci vidět tu ženu z DVD, stejně krásnou, neporušenou...“ prezentoval své touhy pro časopis W.

Rachel McAdams, která neporušená zůstala, se zřejmě po podobném castingu stala hlavní představitelkou Allenova zatím posledního snímku Půlnoc v Paříži. Je jedna z mnoha, kvůli které slavný režisér sní o polygamním životě.

„Všechny herečky, které hrály v mých filmech, uctívám. Bažím po nich. Jsem celý rozechvělý jen z pouhé představy, že chodím se všemi najednou.“

Ale Allen nebyl vždycky tak citlivý ve vztahu k ženám. Předtím, než prožil milostný vztah s Diane Keaton, nedokázal ženu pro svůj scénář ani popsat. Bylo to pro něj, jako pokoušet se mluvit naprosto nesrozumitelnou cizí řečí.

„Byl jsem prostě jen chlap! Vůdce. V té době jsem nebyl schopen napsat roli pro ženu. Ale pak jsem potkal Diane. Začali jsme randit, nastěhovali se k sobě… A tak jsem pro ni začal psát. Měla na mě obrovský vliv… Mimochodem, už když jsem psal Annie Hallovou, bylo pro mě mnohem přirozenější psát ženské role než ty mužské.“

Aby Woody Allen pokořil svůj jinak reálný život ostýchavého stydlína, obsazoval sám sebe do svých filmů. Stal se tak nápadníkem žen, které tolik miloval.

Woody Allen, narozen 1. 12. 1935 v New Yorku, USA

Filmografie: Seber prachy a zmiz (1969), Annie Hallová (1977), Manhattan (1979), Sex noci svatojánské (1982), Hana a její sestry (1986), Manželé a manželky (1992), Všichni říkají: Miluji tě (1996), Prokletí žlutozeleného škorpiona (2001), Vicky Cristina Barcelona (2008), Poznáš muže svých snů (2010) a další

Oceněn Oscarem za scénář a režii filmu Annie Hallová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Woodymu Allenovi nestačí jenom jedna. Přiznává touhu po polygamii