Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Holka ze skříně jménem Ille vstupuje na hudební scénu. Podívejte se

Redakce

Redakce

31. 7. 2013

Dne 30. srpna by měla vyjít debutová deska zpěvačky a klavíristky Olgy Königové, která vystupuje i se svou kapelou pod jménem Ille. Album ponese název Ve tvý skříni a na světě už je první singl i s videoklipem.

Ille alias Olga Königová, Reprofoto: Youtube.com

Ille alias Olga Königová. Reprofoto: Youtube.com

Na českou hudební scénu zřejmě přichází nový objev. Ille už nějaký čas boduje v rádiích se svým singlem Holka ve tvý skříni, ke kterému nyní vznikl také nový klip v produkci režisérského dua Mods. Cestu pro uvedení regulérní desky na trh má tedy zpěvačka ideálně připravenou.

Album by mělo obsahovat 11 skladeb, z nichž polovinu napsala Olga Königová sama, část s kapelou a dvě skladby složil Jakub König, její manžel a bývalý spoluhráč.

Kytary i elektronika

Oproti EP z roku 2010 by měly nové skladby znít sebevědoměji, odvážněji a v dobrém slova smyslu popověji. Posluchači se mohou těšit na prvky kytarové melancholie i tepající elektroniky.

Na desce bude ke slyšení hned několik hostů. Mezi jinými například Márdi, frontman Vypsané fixy, který si na albu zazpíval v coveru skladby Ledňáčci od své domovské kapely.

Zpěvačka a skladatelka Olga Königová, původem z Ústí nad Labem, od roku 2005 působila v kapele Obří broskev. V roce 2010 pod uměleckým jménem Ille vydala spolu s producentem Dušanem Neuwerthem EP nazvané V rekvizitách. Debutové album již nahrávala obklopena plnohodnotnou kapelou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Holka ze skříně jménem Ille vstupuje na hudební scénu. Podívejte se