Menu
TOPZINE.cz
Krása

Holení pohlaví je přirozenou součástí každodenní hygieny

Redakce

Redakce

15. 9. 2011

Stalo se vám, že po holení se vám objeví pupínky, zarůstající chloupky či je vaše pokožka zarudlá? Mnohdy je to kvůli chybám, které při holení lidé dělají. Pojďme tedy zjistit, jak se těchto chyb vyvarovat a dosáhnout perfektního oholení.

Výběr správného holícího strojku je důležitý, Zdroj: sxc.hu 

Nejdůležitější pro dokonalé oholení je právě holicí strojek. Lepší jsou holicí strojky s výkyvnou hlavicí, postačí však i obyčejné. Vybrat si můžete jednorázové či ty na více použití. Výběr strojku je individuální záležitostí, každému totiž vyhovuje něco jiného.

Holicí strojek v hlavní roli

Břity na holicím strojku by neměly být tupé, abyste nemuseli na strojek příliš tlačit, což by způsobilo podráždění nebo pořezání. Při holení po každém tahu strojek opláchněte studenou či vlažnou vodou, jelikož při oplachování teplou vodou se břity rychleji otupí.

Čtěte také: Problémy s erekcí? Vyřešte je s Topzine.cz

Holicí strojek nikdy neotírejte do kapesníku či ručníku a strojek nikomu nepůjčujte, jedině tak předejdete zarudnutí pokožky či nepříjemným pupínkům.

Jak se správně oholit?

Holení je lepší provádět večer, aby se pokožka přes noc zklidnila. Před holením je dobré chloupky změkčit teplou sprchou či koupelí. Vždy se holte namokro, jelikož holení nasucho jen podráždí pokožku.

Pro lepší skluz strojku je dobré použít pěnu na holení (pokud máte hodně citlivou pokožku, použijte raději pěnu pro takovou pokožku určenou). Pokud stále máte problémy s pupínky, oholte se po směru růstu chloupků, výsledný efekt nebude tak dokonalý, ale nebude vás trápit nepříjemné svědění a podobně.

Po holení musíte kůži zklidnit, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz 

Oholená pokožka potřebuje zklidnění olejíčkem, zklidňujícím krémem, také vám však může dobře posloužit dětský zásyp. Dopřejte vaší pokožce hydrataci, ale nepoužívejte přípravky obsahující různé kyseliny či alkohol, jelikož dráždí pokožku.

Také není příliš vhodné těsné spodní prádlo, protože dochází ke tření látky o citlivou pokožku. Nepříjemnému zarůstání chloupků předcházejte peelingem či masáží houbou lufa, to vše ale provádějte, až se vaše pokožka zklidní.

Pečujte o svůj klín

Abyste měli dokonale oholená třísla, stačí dodržet pár pravidel a věnovat těmto citlivým místům trochu péče. Pak vás nebude trápit zarudnutí, pupínky, svědění, zarůstající chloupky či jiné nepříjemnosti. Váš klín vidí možná jen váš partner, možná jen vy sami, ale s dokonale oholenou oblastí třísel se budete cítit lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Holení pohlaví je přirozenou součástí každodenní hygieny