Menu
TOPZINE.cz
Sport

Hokejová extraliga opět otevírá své brány

Martin Slabý

Martin Slabý

14. 9. 2010

Bez pěti dnů po pěti měsících se znovu otevře čtrnáct hokejových arén, aby na nich byly rozehrány extraligové boje sezóny 2010/2011. Sezóny, která ponese název staronového generálního partnera. Sezóny, ze které si vítěz odnese milion korun a pouze repliku mistrovské trofeje.

Logo Tipsport extraligy Zdroj: hokej.cz

Logo Tipsport extraligy Zdroj: hokej.cz

Proč pouze repliku? Důvod je jednoduchý. Poslední dva poháry pro nejlepší české hokejové mužstvo padly za oběť bouřlivým mistrovským oslavám, a tak se muselo přistoupit k náhradní variantě. A kdo je největším favoritem na zisk trofeje v této sezóně? Podle sázkové kanceláře Tipsport, která se po čtyřech letech vrací na místo generálního partnera extraligy, je jím pražská Sparta.

Té by k titulu mohl pomoct například i exslávista Tomáš Kůrka nebo francouzský reprezentant Yorick Treille, ještě nedávno hájící barvy Vítkovic. Naopak dres Sparty už neoblékne Tomáš Netík, který si odešel vydělávat na živobytí do moskevského CSKA, či dvojice nových akvizic českobudějovického Mountfieldu René Vydarený a Jakub Langhammer.

Kdo by měl dále patřit k favoritům? O nejvyšší příčky se budou určitě chtít poprat v Pardubicích, kde se sice musejí obejít bez služeb Dominika Haška, toho ale v brance nahradí zkušený Adam Svoboda a obranu vyztuží František Kaberle. Podle sázkových kanceláří by k dalším favoritům měli patřit především hokejisté Plzně a pražské Slavie. Naopak jen k boji o záchranu odsuzují Litvínov, Mladou Boleslav a Kladno. Celkový vítěz nadcházejícího ročníku extraligy si kromě zmíněného poháru připíše na účet i jeden milion korun.

Hráči Pardubic s pohárem pro mistra ligy

Hráči Pardubic s pohárem pro mistra ligy Zdroj: hcpce.cz

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zavedla od nové sezóny řadu nových pravidel, z nichž na některá si však český divák nebude muset zvykat. Kupříkladu časomíra poběží stejně jako dříve od nuly, nikoliv opačně, jak je tomu zvykem v NHL a jak chce nyní i IIHF. Nezmění se ani systém samostatných nájezdů, jelikož i nadále se budou zahrávat na jednu z branek, zatímco IIHF zavádí novinku s nájezdy na obě branky.

Televizní divák si opět přijde na své, když z každého kola připraví přenos Česká televize. Stanice Nova Sport potom obstará čtvrteční předehrávky. K dispozici budou i nadále populární internetové přenosy. Těch se příznivci hokeje nedočkají pouze z Kladna, Litvínova a Slavie z důvodů nevyhovujícího technického zázemí v prvních dvou případech a neúspěšného vyjednávání o dohodě s majitelem arény, kde působí slávisté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hokejová extraliga opět otevírá své brány