Menu
TOPZINE.cz
Sport

Hokejisté nestačili ani na USA, začalo alpské lyžování

Martin Slabý

Martin Slabý

15. 3. 2010

Znak olympijských her Zdroj: olympic.cz

Čeští sledge hokejisté nepostoupí na paralympijském turnaji ze skupiny. Rozhodla o tom jejich druhá porážka ve skupině, když nestačili na reprezentanty USA. Naplno a s českou účastí se konečně rozjely alpské disciplíny.

Zimní paralympijské hry ve Vancouveru Zdroj: www.vancouver2010.com

Zimní paralympijské hry ve Vancouveru Zdroj: www.vancouver2010.com

Sledge hokejisté neodčinili úvodní nezdar s Japonskem a prohráli i svůj druhý zápas na paralympiádě. Tentokrát nastoupili proti omlazenému týmu USA a přes jeho obranu se probíjeli marně. Soupeř naopak svou převahu přetavil v tři branky a relativně v klidu si došel pro body za vítězství 3:0. Druhou výhru slaví i Japonci, kteří přehráli v asijském derby Koreu 5:0. Právě s Koreou se čeští reprezentanti utkají o konečné třetí místo ve skupině.

Po sobotním nepříznivém počasí ožily sjezdovky ve Whistleru. Ty si vyzkoušela i trojice českých lyžařů. Jako první se na trať vydala Anna Kulíšková, která ve slalomu zrakově handicapovaných obsadila desáté místo. V nabité startovní listině kategorie sedících čítající dvaačtyřicet slalomářů se Oldřich Jelínek umístil na třiadvacáté příčce, Radim Kozlovský skončil o pět míst níže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hokejisté nestačili ani na USA, začalo alpské lyžování