Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

FOTO: Hoď problémy za hlavu. Tancem!

Redakce

Redakce

18. 1. 2011

Zkouškové je v plném proudu, pololetní písemky klepou na dveře, Vánoce se na nás podepsaly pár kily navíc… Důvodů, proč navštívit nově zrekonstruované prostory tanečního studia Dance Academy Prague (DAP), je celá řada. Pojďme se tedy společně odreagovat pohybem!

Tanec prý léčí duši, Zdroj: DAP

Zakladatelem tanečního studia DAP je tanečník a choreograf  Yemi A.D. Za pouhý rok své existence prošlo taneční akademií 1200 studentů, z nichž se 55 dostalo na profesionální úroveň. DAP si ovšem neklade za cíl pouze přípravu tanečníků na profesionální dráhu. DAP je především místem, kde si každý může zacvičit pro radost.

Pokud navštívíte nové prostory taneční akademie, můžete se těšit na nejlepší lektory z celého světa. Protože přibývá zájemců o cvičení, DAP se rozhodla rozšířit svou nabídku kurzů. Nově akademie nabízí kurzy zumby a všechny formy streetdance.

Zumba

Zumba slaví úspěchy po celém světě. Není tedy důvod, proč to také nezkusit. Na toto cvičení, které kombinuje taneční latinskoamerické prvky s prvky aerobiku, může přijít bez obav i největší dřevo. Cvičení je založeno pouze na vnímání hudby, následné vlnění do rytmu prý přijde samo. Navíc nenásilnou formou spalujete tuky a formujete celou postavu.

Streetdance

Pro jedince, kterým žhavé vrtění boků nic neříká, si DAP připravila kurzy hned několika stylů streetdance. Vyzkoušet si můžete Funky, Hip Hop i Jazz Fusion. Za rok působení měli návštěvníci kurzů možnost zatančit si pod vedením hostujících tanečníků z celého světa, například z USA, Senegalu, Japonska, Německa, Slovenska. Pokud jste studio ještě nenavštívili, prošvihli jste šanci tančit pod vedením tanečníků a choreografů Lady Gaga, Beyoncé, Madonny a dalších.

Pokud vás děsí představa, že strávíte kolik dní nad učebnicemi, není nic lepšího, než si najít stejně postiženého kamaráda (nebo můžete jít i sami) a vypravit se na nějaký kurz cvičení. Cvičením si vyplavíte endorfiny a učení vám pak půjde skoro samo! Je jedno, jestli se vydáte do cvičebního střediska typu DAP nebo do místní tělocvičny. Hormon štěstí se vyplaví tak jako tak!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Hoď problémy za hlavu. Tancem!