Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hnědá barva sluší všem. Vybírejte mezi čokoládou, oříškem a skořicí

FOTO: Tabulka čokoládyDalší barvou v našem barevném kalendáři je hnědá. Hnědá nepatří mezi oblíbené barvy, mnozí z nás neví, jak ji kombinovat a k čemu se tato barva hodí. Pojďte se s námi inspirovat!

FOTO: Tabulka čokolády

Čokoládu máme rády, ale jak je to s hnědou barvou?, Zdroj: sxc.hu

Barvy vnímáme díky světlu pomocí zrakového ústrojí a to jej promítá do našeho vědomí. Hnědou barvu si často spojujeme s představou jistoty, pořádkem či pohodlím. Je barvou země. Znamená stabilitu, zajištění, dar růstu, reality.

Světle hnědá a béžová vyjadřuje dobrosrdečnost a ochotu pomoci, ale i plachost a zdrženlivost. Mají ji rádi ti, které ze všeho nejvíc zajímá jejich vlastní pohodlí, ale také lidé unavení a vyčerpaní, kteří touží po odpočinku. Vyrovnaný člověk má k hnědé obvykle víceméně lhostejný postoj.

Pokud v módě sáhnete právě po hnědé, s největší pravděpodobností pociťujete některou ze zmíněných nálad či vlastností a snažíte se například působit neutrálně, nebo naopak potřebujete ukázat, že klidný domov je pro vás tím hlavním.

FOTO: Hnědé dřeváky na nízkém podpatku z Topshop

Hnědé dřeváky na nízkém podpatku, Zdroj: Topshop

Smetanově hnědé odstíny sluší snad všem, ať už jste blondýna, brunetka, černovláska nebo zrzka. Tóny čokoládové, oříškové či skořicové kombinujte nejlépe s džínovinou nebo kožešinou. Červenohnědá kombinace vynikne zejména na sexy večerních outfitech. Hnědou barvu můžeme kombinovat také s karamelovými, okrovými nebo žlutými odstíny.

Co se týká interiéru, hnědá barva je barvou dřeva. Velice oblíbená je kombinace hnědé a bílé, hnědé a černé nebo hnědé a oranžové. A to především u nábytku, ať už je to kombinace světlého nebo tmavého dřeva. Vše v této kombinaci vypadá velice elegantně.

Hnědá je také barva čokolády. Podívejte se na ty nejlahodnější druhy!

Mějte rádi hnědou, v módě a interiéru ji kombinujte s rozumem a občas se rozveselte výraznější barvou. A ani s čokoládou to moc nepřehánějte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hnědá barva sluší všem. Vybírejte mezi čokoládou, oříškem a skořicí