Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Hluboký hlas je vnímán jako symbol vůdcovství i dobrých genů pro potomky

Famous

Famous

16. 11. 2011

Když nastupovala do úřadu britské premiérky Margaret Thatcherová, její poradci tehdy trvali na změně posazení hlasu a trénovali celkově její mluvu. Dobře věděli, proč tak činí.

FOTO: Patka

Muži s hlubokým hlasem mají dobrý předpoklad pro vůdcovství Zdroj: sxc.hu

Nic totiž nepůsobí silněji než kvalitní mluva a hluboký hlas. Jako lidé podvědomě a automaticky považujeme jedince s hlubokým a silným hlasem za vůdce.

Vědci z Kanady upravili nahrávky amerických prezidentů tak, že prvním mužům USA měnili výšku hlasu. Pak testovali výsledné záznamy u pokusných osob, které měly posuzovat atraktivitu, vůdcovský potenciál, upřímnost, inteligenci a dominanci hovořícího muže. Testované osoby označovaly nahrávku s hlubokým hlasem jako tu věrohodnější, atraktivnější a vhodnější pro vůdce, jehož by volily.

Čtěte také: Steve Jobs: Biologičtí rodiče se ho zřekli, otce nikdy nepoznal

„Nízko posazený hlas je vnímán jako dominantní a jako symbol dobrého vůdcovství. Hluboký hlas vyhledáváme u mužů jako klíčovou vlastnost naznačující, že je dominantní a že tudíž bude dobrým vůdcem. Při vývoji lidské společnosti bylo pro naše předky velmi důležité, aby měli dobrého vůdce, ovlivňovalo to jejich přežití a možnost množit se,“ tvrdí doktorka Cara Tigueová z McMaster University.

Muže s hlubokým hlasem také preferují ženy v době ovulace. Hluboký hlas je symbolem mužnosti a tedy i symbolem síly a dobrých genů pro potomky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hluboký hlas je vnímán jako symbol vůdcovství i dobrých genů pro potomky