Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hledáte kamaráda do deště? Trendy deštníky letošního podzimu

Redakce

Redakce

26. 8. 2011

FOTO: DeštníkPodzim a déšť jsou nerozlučitelnými přáteli. A déšť a nový účes věčnými nepřáteli. Ochráncem před vodou padající z mraků nám může být stylový deštník!

FOTO: Deštník 2011

Zvířecí nebo kytkovaný deštník zvedne náladu, Zdroj: topshop.com

Zvlášť na podzim a nebo alespoň při pobytu ve Velké Británii je opravdu vhodné nosit s sebou deštník. Není to zrovna věc, která by podléhala trendům a zářila na přehlídkových molech, ale praktičnost se jí nedá upřít. Výhodou pro milovníky trendy kousků je fakt, že i deštník se pomalu stává luxusním módním doplňkem.

Jen zarytý enviromentalista by raději přehlédl záplavu doplňků a oblečků se zvířecími vzory, které můžeme posledních několik sezón vídat v obchodech. Tento trend prorazil i mezi deštníky a na podzim je nějaký ten leopard nebo zebra číslo jedna.

Zvířecí vzory se pomalu stávají klasikou, ale na kostky a skotské vzory ani zdaleka nemají. Pokud tedy nehledáte žádný výstřelek, tak kostky v tlumených barvách i skotských kombinacích jsou bezpochyby to pravé.

FOTO: Deštník 2011

Dámská varianta, Zdroj: topshop.com

Na podzim je buď šedivo, a nebo krásně barevno. A výrazné podzimní barvy jsou inspirací i pro designéry deštníků. Červená, zelená nebo žlutá – se všemi zazáříte a v davu se neztratíte.

A u barev ještě zůstaneme a přidáme další trend, kterým jsou puntíky. Z této rovnice nám vyjde jasný výsledek a hvězda mezi deštníky. A má i další výhodu: zaručeně rozveselí.

Jsem žena!

Pokud by si toho někdo nevšiml, jasně tento fakt dáte najevo ženským deštníkem. A nemusí být nutně jen lila nebo křiklavě růžový. Designéři se inspirovali viktoriánskou Anglií a érou korzetů a krajek. Tyto deštníky možná trošku připomínají lolita styl, ale v umírněné verzi se klidně dají vynést do ulic.

Pokud nefandíte jakýmkoliv deštníkům, jistě oceníte ty, které nejsou vidět. Sáhněte tedy po průhledném deštníku. Transparentky jsou maximálně ozdobeny barevnými pruhy na okraji a jinak jsou velmi nenápadné. Díky tomu jsou asi tak populární.

FOTO: Průhledné deštníky

Průhledné deštníky, zdroj: marksandspencer.com

Jak už tomu tak bývá, některé trendy se u nás objeví až za čas anebo vůbec. Doufejme, že to se nestane s měňavými deštníky, které při styku s vodou změní barvu. Takže doma máte bílý deštník a jen co vyjdete ven, změní se třeba na černý.

Další novinkou, která u nás zatím není moc k vidění, jsou deštníky neobvyklých tvarů. Očekávat můžete srdíčka, ovoce nebo speciální prodlouženou jednu stranu, kterou nastavíte prudkému dešti.

Pršiplášť a holínky pro odvážné

Samozřejmě deštník není jedinou variantou, jak se chránit před nepřízní počasí. Pokud upřednostňujete pohodlý a účelný styl, je nejlepší sáhnout po pláštěnce. Zapomeňte na průhledné cosi s plastovým zapínáním, které znáte z dětství. Dnešní pláštěnky vypadají spíš jako luxusní kabát než pláštěnka.

FOTO: Plášť do deště a holínky, 2011

Do deště jen veselé barvy, Zdroj: asos.com, topshop.com

A na nohy? Jistě nikomu nemusím představovat gumáky, chcete-li holínky, galoše nebo holiny. Jsou barevné, stylové a kupodivu i pohodlné. Zavzpomínáte s nimi na dětská léta a máte jistotu, že ten sportovní kabátek také někdy unosíte, když už konečně máte co k němu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledáte kamaráda do deště? Trendy deštníky letošního podzimu