Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hledání jara v šatníku

Petra Červená

Petra Červená

9. 3. 2009

dyrberg-a-kern-2Dívám se oknem do pršícího zamračeného březnového dne a ptám se sama sebe: „Kdy konečně přijde jaro?“ Na okamžik pouštím čerstvý vzduch do bytu a po prvním nádechu se přesvědčím. Jaro sice ještě není vidět, ale už je cítit. Každé roční období má svou vůni a já ji vnímám jako přípravu šatníku na novou epochu.

S hrůzou zjišťuji tradiční problém, nemám co na sebe. Hledám inspiraci. Týden módy v Paříži měl na paškále moji nejneoblíbenější sezónu podzim/zima. Takže inspirace žádná. Chci barvy, hodně barev a bláznivé doplňky a novou jarní manikúru. Když stále ještě nemůžu vyrazit do ulic v jarním oblečení, chci mít jaro aspoň na nehtech. V oblečení vítám návrat sedmdesátých let, jsou společně s šedesátými lety mojí oblíbenou módní inspirací. Naproti tomu bych nejraději vyškrtla z historie módy osmdesátá léta jako nesnesitelný omyl, který se bohužel sem tam vetře zpět v podobě kýčových nápadů, ať už jsou to volánky nebo nařasené rukávy.

Po probrání skříně, která přetéká oblečením, žádným však vhodným na přicházející jaro, se přemisťuji k doplňkům. I v období spánku mám ráda přes chundelaté oblečení barevné doplňky s nepatrným náznakem lehkosti, podle kterých zcela jasně identifikujete „vyžívače“ zimy a vyznavače tepla. Já jednoznačně patřím k „teplomilům“, proto jsou všechny mé doplňky odpuzovačem všeho zimního a sychravého.

Módní značka Dyrberg a Kern z malé části, ale pro mne velmi důležité, mě inspirovala barevnými provázky hippíků a doplnila jej čarokrásnými kameny, jako je tyrkys, korál nebo jantar. Ustala jsem v hledání jara a přemístila jsem se do oddělení těch, co už našli. Už nepotřebuji hledat. Není to sice žádná smršť barevnosti, ale je to něco víc. Je to líbezné, je to oslňující, je to to, co patří do každého ročního období a nebude to vypadat rušivě, nebude na nikom ihned rozpoznatelné, zda se jedná o nadšence zimy nebo léta. Je to matoucí a bořící tohle prosté škatulkování a tím se tyhle omamné doplňky pro mne staly ukončenou poutí, došla jsem si do své Mekky. Tak a teď už jen sehnat toho, kdo mojí dychtivost „zasponzoruje“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledání jara v šatníku