Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Hledá se herečka do Vieweghova Románu pro ženy! Minisukně podmínkou

Foto: Hlavní protagonisté inscenace Román pro ženy!Exkluzivně!20. června odstartuje na prknech Švandova divadla festival Báječné léto s Michalem Vieweghem. Producent projektu nyní vyhlásil soutěž o roli Bludičky do inscenace Román pro ženy. Přihlásit se mohou dámy z řad široké veřejnosti. Na tři vítězky čeká líbací scéna s Jiřím Langmajerem.

Foto: Hlavní protagonisté inscenace Román pro ženy

V hlavních rolích Románu pro ženy se představí Ljuba Krbová, Markéta Stehlíková a Jiří Langmajer, Zdroj: Švandovo divadlo

Báječné léto s Michalem Vieweghem je letošní novinkou letního divadelního nebe. Na jevišti Švandova divadla se objeví hned dvě adaptace děl nejčtenějšího českého autora současnosti – Biomanželka a Román pro ženy. A právě do druhé jmenované hledá producentská společnost Infilm poslední chybějící postavu, Bludičku.

Bludička je atraktivní dívka ve věku 25-35 let. Je jednou z  těch mnoha modelek-zpěvaček-tanečnic, které se snaží uvíznout v síti šoubyznysu. Vymetá hvězdné večírky ve snaze najít svého mecenáše, který by rozpoznal její talent.

Rtěnku, podpatky a mini s sebou

V inscenaci Román pro ženy čeká Bludičku scéna, kdy vtančí na jeviště se skleničkou šampaňského v ruce a pozoruje zpovzdálí Olivera v podání Jiřího Langmajera. Na dálku s ním nezakrytě koketuje. Ve chvíli, kdy Laura, Oliverova přítelkyně, na chvíli zmizí z dohledu, odtáhne si ho do kouta a vtiskne mu vášnivý polibek.

Foto: Jiří Langmajer a Bára Poláková při první čtené zkoušce Románu pro ženy

Jiří Langmajer si vystřihne roli nepolapitelného Olivera

Do soutěže o roli Bludičky se mohou přihlásit ženy a dívky z řad široké veřejnosti. Konkurz se koná ve dvou termínech, 12. května od 15 hodin a 26. května od 14 hodin. Při obou přislíbil účast sám Jiří Langmajer. Z adeptek budou vybrány tři vítězky, které si mezi sebou rozdělí na třicet repríz inscenace Román pro ženy.

Podrobnosti o tom, jak se konkurzu zúčastnit, naleznete na webových stránkách Švandova divadla či producentské společnosti Infilm v sekci Báječné léto.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledá se herečka do Vieweghova Románu pro ženy! Minisukně podmínkou