Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Hledá se autor bestselleru. Vyberte, jaké povídky chcete číst

Redakce

Redakce

13. 3. 2014

Soutěž Hledá se autor bestselleru se dostala do další fáze. Z rekordních 425 došlých povídek vybralo Nakladatelství Fragment nejzajímavější patnáctku. O jejich konečném pořadí rozhodne veřejné hlasování a současně odborné hodnocení kulturních redaktorů.

FOTO: Psaní

Píšete do šuplíku? Zapomeňte na to, staňte se autorem bestselleru. Zdroj: sxc.hu

Výsledky soutěže Hledá se autor bestselleru tak může ovlivnit každý hlasující čtenář.

„Do veřejného hlasování jsme vybrali texty, které nějakým způsobem vybočovaly – tématem, poetičností, nápaditostí, niterností až drásavostí psaní či stylistickým umem,“ popsal interní hodnocení v Nakladatelství Fragment jeho spolumajitel Pavel Nýč.

Jaká odměna čeká na vítěze?

A na jaká témata se soutěžící ve svých povídkách nejvíce soustředili? „V zaslaných povídkách převažovala vztahová témata: láska, rozchody, hledání partnera. Objevily se i fantasy, horory, detektivky nebo povídky věnující se sociálním tématům. Překvapilo nás, jak velké množství povídek bylo ponurých až depresivních,“ uvedl Nýč.

Vydařené povídky na libovolné téma budou postupně odtajňovány ve dvou kolech finále, které vyvrcholí 1. dubna.

V obou kolech může každý čtenář hlasovat právě jednou, a to pro pět svých favoritů a favoritek, které by si přáli ve společné e-knize. Absolutní vítěz získá možnost další spolupráce s Nakladatelstvím Fragment.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledá se autor bestselleru. Vyberte, jaké povídky chcete číst