Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Hlavní město přivítá muzikál Sweeney Todd. Je se na co těšit

David Mičke

David Mičke

3. 6. 2012

Do pražské metropole premiérově zavítá anglický muzikál Stephena Sondheima Sweeney Todd, který je jeden z nejblyštivějších zástupců žánru vůbec. Představí se v Divadle Na Prádle. Roli Todda obsadí Brian Caspe.

Muzikál uvedl na filmové plátno Tim Burton v roce 2007 Zdroj: distributor filmu

Muzikál Sweeney Todd od britského autora Stephena Sondheima uvede v Divadle Na Prádle anglicky hrající divadelní společnost Prague Playhouse, jež má v Čechách dlouhou historii působnosti.

O režijní koncept se postará Američan Steve Josephson, který má zkušenosti s obdobnou prací v Londýně, Los Angeles či New Yorku. Hudební nastudování má na starosti Emmanuel Placier z Mexika.

Obsazení hýří kvalitou

Libreto inscenace vypráví o životě holiče Todda z londýnské Fleet Street. V jeho ideálním životě chybí snad jen dům s bílým laťkovým plotem. Do jeho ženy se však zahledí místní soudce, a tak Todda bezdůvodně uvrhne do vězení. Todd se ale vrací a spolu se svou břitvou baží po mstě.

Role nekonvenčního holiče se zhostí Brian Caspe, herec, který si zahrál v hollywoodském filmu Wanted. Ústřední ženskou postavu Nellie Lovettové zastane Caryn Stringerová, zlomyslného soudce bude hrát Milan Malinovsky.

Muzikál předvede i efektní sborové scény

Nad muzikálem by mohl viset stín před pár lety natočeného stejnojmenného filmu. Režisér Tim Burton tehdy bravurně převedl příběh Sweeneyho Todda na filmová plátna. V jeho adaptaci ale scházela většina sborem zpívaných scén. Chystaná inscenace Prague Playhouse o ně ale nepřijde.

FOTO: Muzikál Sweeney Todd

Sweeneyho si zahraje Američan Brian Caspe Zdroj: Prague Playhouse

Uznávané hudební dílo se v Divadle Na Prádle představí v originálním znění s českými titulky. Inscenace bude dostupná za velmi přijatelné ceny a premiéra  proběhne 28. června 2012.

Sweeney Todd

Divadlo Na Prádle

Autor: Stephen Sondheim

Režie: Steve Josephson

Hrají: Brian Caspe, Caryn Stringer, Milan Malinovsky, Veronika Bellová, Karel Korsa, Lucie Novotná, Petr Novotný, Jan Tenkrát a další

Premiéra: 28. června

Vstupné: dospělí 380 – 350 Kč/ studenti 330 – 300 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hlavní město přivítá muzikál Sweeney Todd. Je se na co těšit