×
TOPZINE.cz

Hlavní město přivítá muzikál Sweeney Todd. Je se na co těšit

Do pražské metropole premiérově zavítá anglický muzikál Stephena Sondheima Sweeney Todd, který je jeden z nejblyštivějších zástupců žánru vůbec. Představí se v Divadle Na Prádle. Roli Todda obsadí Brian Caspe.

Muzikál uvedl na filmové plátno Tim Burton v roce 2007 Zdroj: distributor filmu

Muzikál Sweeney Todd od britského autora Stephena Sondheima uvede v Divadle Na Prádle anglicky hrající divadelní společnost Prague Playhouse, jež má v Čechách dlouhou historii působnosti.

O režijní koncept se postará Američan Steve Josephson, který má zkušenosti s obdobnou prací v Londýně, Los Angeles či New Yorku. Hudební nastudování má na starosti Emmanuel Placier z Mexika.

Obsazení hýří kvalitou

Libreto inscenace vypráví o životě holiče Todda z londýnské Fleet Street. V jeho ideálním životě chybí snad jen dům s bílým laťkovým plotem. Do jeho ženy se však zahledí místní soudce, a tak Todda bezdůvodně uvrhne do vězení. Todd se ale vrací a spolu se svou břitvou baží po mstě.

Role nekonvenčního holiče se zhostí Brian Caspe, herec, který si zahrál v hollywoodském filmu Wanted. Ústřední ženskou postavu Nellie Lovettové zastane Caryn Stringerová, zlomyslného soudce bude hrát Milan Malinovsky.

Muzikál předvede i efektní sborové scény

Nad muzikálem by mohl viset stín před pár lety natočeného stejnojmenného filmu. Režisér Tim Burton tehdy bravurně převedl příběh Sweeneyho Todda na filmová plátna. V jeho adaptaci ale scházela většina sborem zpívaných scén. Chystaná inscenace Prague Playhouse o ně ale nepřijde.

FOTO: Muzikál Sweeney Todd
Sweeneyho si zahraje Američan Brian Caspe Zdroj: Prague Playhouse

Uznávané hudební dílo se v Divadle Na Prádle představí v originálním znění s českými titulky. Inscenace bude dostupná za velmi přijatelné ceny a premiéra  proběhne 28. června 2012.

Sweeney Todd

Divadlo Na Prádle

Autor: Stephen Sondheim

Režie: Steve Josephson

Hrají: Brian Caspe, Caryn Stringer, Milan Malinovsky, Veronika Bellová, Karel Korsa, Lucie Novotná, Petr Novotný, Jan Tenkrát a další

Premiéra: 28. června

Vstupné: dospělí 380 – 350 Kč/ studenti 330 – 300 KčDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..