Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Historie mikiny s kapucí – od pouliční rebelie po každodenní nošení

Jestliže jste si oblíbily mikinu s kapucí, bude vás možná zajímat, jak se z ní stal hit této doby. Na následujících řádcích si tak povíme, jaká je historie tohoto trendy oděvu a také to, jaké modely mikin s kapucí zrovna frčí. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.

Jaká je historie mikiny s kapucí?

Mikina s kapucí prošla zajímavým vývojem. Vznikla za poměrně skromných podmínek. Zasloužila se o to společnost Champion, která původně vyráběla spodní prádlo pro armádu. Na stejných strojích, které šily zmíněné prádlo, vznikly i mikiny s kapucí. Stalo se tak roku 1930, kdy společnost Champion přidávala na mikinu kapuci z ryze z praktických důvodů. Důvod byl ten, aby mikina dostatečně zahřála atlety a sportovce před nástrahami počasí. Brzy si však mikiny s kapucí začaly půjčovat i dívky sportovců např. na univerzitách a velmi rychle se z praktického kousku oblečení stal trend doby. Mikina s kapucí přišla do Československa ze západu a v 70. letech se stala nepostradatelnou součástí hip hopové scény. V dnešních dnech můžeme nosit pohodlnou mikinu s kapucí v celé řadě outfitů. In jsou sportovně laděné mikiny s kapucí, ale také mikiny v urban stylu či mikiny s kapucí k elegantním outfitům. Modelů mikin s kapucí je dnes nepřeberné množství. Na následujících řádcích si tak povíme, v jakých kouscích se letos blýsknete a také proč tento kousek vůbec přidat do našeho šatníku.

Které modely dámských mikin s kapucí jsou letos v kurzu?

V letošní sezóně pofrčí zejména tzv. mikiny oversize. Ty budou slušet zejména ženám s vyšší postavou. Nízké ženy by mikiny s kapucí v oversize střihu zbytečně opticky zmenšovaly. In budou také dámské mikiny s kapucí v regular fit provedení. Na cvičení pak oceníte i slim fit střih, který bude slušet zejména dámám s vysportovanou nebo se štíhlou postavou. Chcete-li být letos trendy, vsaďte na dámské mikiny s kapucí v přírodních nebo v pastelových barevných odstínech. Tmavě modrá, oříšková i zelená mikina s kapucí tak v letošní sezóně dobrou volbou. Vyhýbat se však nemusíte ani černé nebo bílé klasice. Černá a bílá jsou barvy univerzální, které z módy nevychází. Vkusně je pak sladíte i s pestrobarevnými šortkami nebo  s kalhotami se vzory a s motivy. In budou ty zvířecí i květinové.

Proč zařadit mikinu s kapucí do našeho šatníku a jak si vkusně kombinovat s dalšími oděvy?

Dámská mikina s kapucí je všestranný kousek oblečení, který zapadne do sportovního i do volnočasového outfitu. Hodí se pro ženy všech generací. Nosit ji můžete s teplákovými kalhotami, ale také s joggery nebo s cargo kalhotami s praktickými kapsami. Slušet vám bude i se sportovně laděnou sukní nebo s šaty v sportovním duchu. Jestliže uznáváte rap nebo hip hop, bude pro vás mikina s kapucí tzv. must have kousek. Dámská mikina s kapucí však zapadne výborně i do streetwearových outfitů. Chcete-li mikinu s kapucí zakomponovat do urban outfitu, můžete vsadit na kousky s potiskem nebo s lesklými detaily. In budou kousky se zlatými nebo se stříbrnými prvky, které snadno sladíte i se svými šperky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Historie mikiny s kapucí – od pouliční rebelie po každodenní nošení