Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Historický film Lidice má první trailer. Podívejte se, co předcházelo tragédii

Redakce

Redakce

14. 2. 2011

Finišující přípravy historického dramatu Petra Nikolaeva signalizuje i první uveřejněná upoutávka. Lidice dokazují, že nacistické běsnění není zdaleka jediným pozoruhodným prvkem, o který se bude film opírat.

Karel Roden a Jan Budař při natáčení filmu Lidice Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Každý někdy slyšel o Lidicích – malé české vesnici spojené s aktem nacistické pomsty. Samotná zkáza celé obce ale není pro příběh historického dramatu Petra Nikolaeva (Báječná léta pod psa) ani tak základem, jako spíš naprostým vyvrcholením. Vyvrcholením několika z osudů barvitých obyvatel vesnice.

Sám koproducent a střihač filmu Adam Dvořák říká: „Pro mě jsou Lidice příběhem dvou chlapů, kteří chybovali: jednoho ta chyba stála život, druhému ho zachránila.“ Přesně to se prý snažil dostat i do ukázky.

Prohlédněte si fotogalerii a přečtěte reportáž ze slavnostního zahájení natáčení snímku Lidice.

K téměř kompletně sestříhanému filmu zbývá doladit zvukovou a trikovou stránku. Bude to ale možná tak trochu natěsno, protože tvůrci chtějí snímek přihlásit na prestižní festival v Cannes, což se musí stihnout nejpozději do 15. března.

V hlavních rolích se objeví Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Roman Luknár a Ondřej Novák.

Premiéru můžeme očekávat 9. června, tedy den před 69. výročím lidické tragédie.

Lidice

Drama / Válečný
Česko / Polsko, 2011, 110 min

Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Karel Roden nejml., Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová, Ivan Trojan, Václav Jiráček, Milan Kňažko, Jan Budař, Pavlína Štorková, Jiří Vobecký, Ondřej Novák

Premiéra v ČR: 9. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Historický film Lidice má první trailer. Podívejte se, co předcházelo tragédii