Menu
TOPZINE.cz
Hudba

HIP HOP KEMP bude hostit Lady Sovereign

Martin Peška

Martin Peška

5. 3. 2009

Na letošním ročníku nejznámějšího českého hip-hopového festivalu by měla vystoupit vedle potvrzených českých a slovenských interpretů jako jsou Vladimir 518, Vec nebo Kontrafakt také třiadvacetiletá Lady Sovereign z Anglie.

„Největší trpaslík ve hře, přidrzlá, vtipná a energii chrlící Lady Sovereign je zpátky v plné síle. Místo slovního fotbalu s psychoterapeutem a nahánění vlastních démonů si poslední dobou krátila dlouhou chvíli ve studiu,“ oznámil mluvčí festivalu Martin Boltík.

Lady Sovereign, vlastním jménem Louise Amandě Harmanové, vyjde 6. dubna její druhé album s názvem Jigsaw. Nyní, byť teprve třiadvacetiletá a měřící pouhých 152 centimentrů, je hvězdou britského rapu. Vyrůstala v Chalk Hill v londýnské čtvrti Wembely. Vlastní písně začala skládat už ve čtrnácti, zvolila si přezdívku Lady Sovereign a svou tvorbu dávala zdarma ke stažení na internet.

„Boty si možná kupuje v dětském koutku, ale v rapu by se téhle kousající první dámě evropského female rapu nepostavil ani Mike Tyson… Bál by se o uši,“ dodal Boltík.
Další informace o Hip Hop Kempu 2009, který proběhne od 20. do 22. srpna, včetně doplňujícího seznamu účinkujících, jsou na www.hiphopkemp.cz.

Zdroj foto: archív

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

HIP HOP KEMP bude hostit Lady Sovereign