Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hilary Alexander: Vždy šťastná a usměvavá

Redakce

Redakce

1. 5. 2010

Vášnivá cestovatelka, zahradnice, milovnice koček, barev a života. Přesně tak by se dala popsat nejúspěšnější módní redaktorka Velké Británie. Tuto velmi nekonfliktní a stále se usmívající dámu vám představíme právě teď.

Zdroj:pony-ryder.com

Paní tajemná…

Hilary potkáte téměř na všech módních přehlídkách a vždy v první řadě. V módním světě patří mezi nejuznávanější osoby. Je opravdu okouzlující a jen málokdy se stává, že ji potkáte rozladěnou. Všechny podrobnosti o sobě přísně střeží a její soukromí je zahaleno mlhou, stejně jako město, ve kterém žije.

Jediné, co je veřejně známo, je místo jejího narození, Nový Zéland. Od malička milovala módu, ale nikdy si nemyslela, že se jedna z jejích největších vášní stane i jejím povoláním. Sama ráda prohlašuje, že se díky tomu cítí být tou nejšťastnější ženou na světě. A pokud člověka něco doopravdy baví, je to vidět. Někdy se zdá, že její tvář nezná jiný výraz než radostný a otevřený úsměv.

Zdroj: zimbio.com

Cestovatelka

Svou kariéru začínala v lokálních novinách na Novém Zélandu jako pomocný reportér. Móda se ale stala jejím povoláním až o několik let později, když se přestěhovala do Hong Kongu a bylo jí nabídnuto místo módní redaktorky v tamních novinách. I přes to, že na tuto metropoli dodnes vzpomíná jako na kouzelné místo plné neuvěřitelných módních kreací, ani toto místo nedokázalo na dlouhou upoutat její pozornost.

Po čtyřech letech prožitých v Asii se z Hilary stal hippie a rozhodla se procestovat Jižní Ameriku, kde vydržela přes rok. Následně její pozornost upoutal Londýn, kam se samozřejmě záhy přestěhovala. Nejdříve si nedokázala sehnat práci publicisty, a proto strávila jeden rok v PR agentuře. Nakonec se ale na ni usmálo štěstí a dostala nabídku na místo mladšího reportéra v The Daily Telegraph.

zdroj: zimbio.com

Workoholička

Na tomto pracovišti zůstala dvaadvacet let a z místa mladšího redaktora se vypracovala na módní ředitelku. Za svou tvorbu byla v letech 1998 a 2003 oceněna jako nejlepší britský módní redaktor roku. Celým svým týmem je označovaná za nenapravitelnou workoholičku. Kromě psaní se totiž věnuje i spoustě televizních pořadů pro BBC1, BBC2 a Channel 4.

Co se týče jejího vztahu k módě, tak je velmi střízlivý. Preferuje zajímavost před drahými značkami a je často k vidění v běžné konfekci z obchodu Topshop. Čemu opravdu nikdy neodolá a ví, že je to její závislost, jsou velké náhrdelníky a neobvyklé pásky. Většinou jsou to suvenýry, které si přiváží ze svých častých cest. Právě u Hilary bychom se mohli naučit, jak jediným doplňkem rozzářit a ozvláštnit celý outfit. Nechme se tedy i nadále inspirovat a při tom pročítat její poutavé sloupky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hilary Alexander: Vždy šťastná a usměvavá