Menu
TOPZINE.cz
Hudba

High Five si k narozeninám nadělili další klip

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

11. 2. 2011

High Five koncem ledna oslavili první výročí svého oficiálního vzniku a na oslavu představili další klip z dílny Martina Linharta, tentokrát akustickou verzi skladby Lost Years, kde ukázali několik nových prvků ve své tvorbě.

Foto: High Five

Frontman Honza Richter na prosincovém koncertě v Rock Café, Zdroj: archiv kapely

Před nedávnem jsme vám představili první klip kapely High Five ke skladbě Our Kingdom. Koncem ledna tahle emo-popová kapela kolem frontmana Honzy Richtera oslavila své první narozeniny, 25. ledna 2010 se totiž vůbec poprvé sešli ve zkušebně jako kapela High Five, poté co předtím nějakou dobu působili jako Jan Richter & High Five. Jako narozeninový dárek si High Five nadělili další videoklip.

Stejně jako při tvorbě klipu Our Kingdom se kluci z High Five rozhodli pro spolupráci s Martinem Linhartem. Videoklip Lost Years je vlastně akustickou nahrávkou této skladby, odehraná ve čtyřčlenném složení, s cajonem a v neposlední řadě druhým vokálem, o který se postaral saxofonista Marek Černý.

Při tvorbě klipu vsadil tentokrát Martin Linhart místo příběhu na zajímavé řešení, povedeným detailem jsou podle mého názoru části textu rozvěšené po stěnách zkušebny, kde je klip natáčený. Klip působí hodně bezprostředně, troufnu si říct, že dokonce ještě více emotivně, než studiová nahrávka. Podle slov saxofonisty Marka Černého se kapele tato cesta živých akustických nahrávek zalíbila a v budoucnu se tak můžeme těšit na další videoklipy v podobném stylu.

Článek o videoklipu Our Kingdom si můžete přečíst zde.

V klipu Lost Years ukázali svou další, akustickou tvář, tak jak je často můžeme vídat na koncertech. V nejbližší době si High budete moct poslechnout už dnes, 11. února, v Pelhřimově v klubu Stará Tiskárna, potažmo zítra, 12. února, v Kladně Na Pěší. Pražští fanoušci na High Five mohou zajít 25.března do Balbínovy poetické hospůdky, kde vystoupí na křtu EP zpěvačky Viki.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

High Five si k narozeninám nadělili další klip