Menu
TOPZINE.cz
Hudba

High Five představili klip ke skladbě Our Kingdom

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

3. 12. 2010

foto: Pavel Novotný a Wendy Zapletalová v klipu Our KingdomPražští emo-popoví High Five mají hodně nabitý podzim. Koncertují v Čechách i na Slovensku, začátkem listopadu si v Lucerna Music Baru zahráli po boku amerických Boyce Avenue a před nedávnem vydali svůj první klip – Our Kingdom.

foto: kapela High Five

Kapela High Five představila klip k singlu Our Kingdom

Pražská emo-popová kapela High Five vznikla původně ze sólového projektu Jana Richtera. Od konce roku 2009 vystupovali pod názvem Jan Richter & High Five, jelikož se stále jednalo hlavně o projekt kytaristy a zpěváka Honzy, kapela hrála výhradně jeho písničky.

Po roce práce, která je hodně stmelila a dala vzniknout i novým, kolektivně skládaným písničkám, se rozhodli pro zjednodušení názvu na současné High Five. Nyní pod novým názvem představili svůj první videoklip k singlu Our Kingdom.

Tahle emo-popová šestice sází hlavně na líbivé melodie a emotivní muziku, takže asi není úplně překvapením, že klip má tak trochu romantickou tématiku. Záběry kapely hrající na střeše domu už zřejmě taky nikoho příliš nepřekvapí a klip se tak nenásilně zařazuje do středního proudu české popové scény – což ale rozhodně není myšleno jako negativum. Martin Linhart při tvorbě klipu odvedl kvalitní práci a povedený scénář s vtipným koncem, Pavlem Novotným v roli gaye, vás pobaví.

Hlavní role dívek, o kterých v restauraci sní frontman Jan Richter, si zahrály dvě nadané herečky Denisa Pfauserová a Pavla Dostálová, malou roli číšnice si zkusila Wendy Zapletalová, dlouholetá kamarádka saxofonisty Marka. Díky ní se také podařilo angažovat Pavla Novotného.

„Honzovi se to nejdřív moc nelíbilo, ale nedal jsem si pokoj a napadlo mě dát na závěr seznámeníchtivého gaye, který by zapůsobil tak výrazně, aby se celá představa dvou slečen v posteli hned rozplynula,“ říká kytarista Láďa.

Tenhle klip splňuje vše, co by správný videoklip splňovat měl – krásné dívky, sympatickou kapelu hrající líbivou písničku s melodií, kterou si budete broukat po celý zbytek dne, malebný výhled na scenérii města, přiměřeně dlouhou hereckou vložku, tentokrát v podání Honzy Richtera a Pavla Novotného.

Kapele High Five se podařilo vytvořit ke svému singlu zcela odpovídající, velice příjemný videoklip. Pokud si je budete chtít poslechnout naživo, máte šanci například 22. prosince 2010 v klubu Rock Café.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

High Five představili klip ke skladbě Our Kingdom