Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Herečky, to je obraz divadelní džungle v podání studentského spolku Chrchel

David Mičke

David Mičke

5. 6. 2011

Divadelní představení Herečky je prvotina ansámblu Chrchel. Jde o studentskou inscenaci, která je především o prostředí divadelních reflektorů a kaváren. Premiéra se uskuteční 18. června v Divadle Na zábradlí.

Ilustrační obrázek Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Scéna českého dramatu nabízí v současnosti poměrně bohatou škálu představení. Existují zde stálice, pak hry, jejichž hvězda stoupne a zanedlouho vyhasne, ale také záležitosti mladých umělců, kteří si divadelní prkna teprve očichávají. Do této kategorie spadá hra Herečky, která se bude v půli června ucházet o přízeň diváků.

Herečky jsou prvním počinem začínajícího divadelního spolku Chrchel. Ten tvoří především mladí nadšenci, kteří se z hlediště přesunuli na pódium. Samotnou hru napsala a zrežírovala Tereza Nováková, jež tímto rokem ukončila střední školu.

O hraní a o životě

Příběh inscenace je zasazen do hereckého prostředí. Hlavní zápletka se točí okolo dvou umělkyň, Ireny a Magdy, které spolu zároveň žijí v partnerském vztahu. V kuloárech se ale mluví o tom, že začínající herečka Magda (na rozdíl od zkušené Ireny) tento vztah udržuje jen z vypočítavosti. Ústřední motiv pak umocní další zvraty v ději. Představení se ale nesnaží jen ukázat obraz divadelní džungle, ale je určitým symbolem intrikánské společnosti, v níž žijeme.

„Mysleli jste si, že herci jde o to vás pobavit? Chyba! Herec chce být milován, oslavován, obdivován.

Nežádá nic jiného než každý z vás.“

Premiéra je naplánována na 18. června v Divadle Na zábradlí. Repríza se odehraje 19. června v Undergroundu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečky, to je obraz divadelní džungle v podání studentského spolku Chrchel