Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Herečka ze Hry o trůny přijede do Česka. Se svou kapelou Molotov Jukebox

Martin Peška

Martin Peška

9. 5. 2012

Britská herečka Natalian Gastiain Tena, představitelka postavy jménem Osha ze seriálu Hra o trůny, se chystá do Česka i se svou kapelou Molotov Jukebox. Vystoupí ve čtvrtek 5. července na Festivalu fantazie v Chotěboři na Havlíčkobrodsku.

FOTO: Molotov Jukebox

Natalia Tena je frontmankou Molotov Jukebox, kde zastává funkci zpěvačky a harmonikářky. Zdroj: presskit kapely

O účasti Natalie Teny na Festivalu fantazie jsme již informovali čtenáře FANZINE.cz, dnes ale ředitel festivalu Václav Pravda exkluzivně naší redakci potvrdil také účast její kapely Molotov Jukebox v rámci tzv. BritCon Party.

Kapela, jejíž zvuk je typický pro svou širokou paletu nástrojů, jako jsou housle, harmonika, trubka, basa, kytara a bicí, se dala dohromady před třemi lety. Svou hudbu kapela označuje pojmem GypStep, který charakterizuje jako směsici žánrů od gypsy, ska, funku, dubstepu, flamenca, electra, popu až po reggae.

Kapela vznikla díky sexu

FOTO: Natalia Tena jako Nymfadora Tonksová ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

Natalia Tena jako Nymfadora Tonksová ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 1. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Za vznikem údajně stojí právě herečka a zpěvačka Natalia Tena, která se dala dohromady se zpěvákem a houslistou Samem Apleyem. Prý spolu měli sex a když se rozhodli mít spolu něco víc, založili kapelu.

Natalia, kterou dnes většina lidí zná jako Nymfadoru Tonksovou z filmů o Harry Potterovi či Oshu z úspěšného seriálu HBO Hra o trůny, brala herectví do jisté míry jako chybu, kterou dnes považuje za dobrou. Chtěla se stát psycholožkou v Austrálii a hudbu považovala za sen, který se jí nikdy nesplní.

Tři věci, které chce Natalia Tena v životě skutečně dělat

V nedávném rozhovoru pro New York Times zpěvačka prohlásila, že by v životě chtěla dělat tři věci: cvičit na hrazdě, dělat bojové sporty a učit se rusky. Věříte jí to? Ne nadarmo má Natalia pověst ženy, která vás může stejně rychle obejmout jako nakopnout…

FOTO: Natalia Tena jako představitelka postavy jménem Osha v seriálu Hra o trůny

Natalia Tena jako představitelka postavy jménem Osha v seriálu Hra o trůny. Zdroj: HBO

Šestičlenná londýnská kapela loni na podzim předskakovala na evropském turné The Kooks, na Vysočinu se chystá i s ochutnávkou nejnovější tvorby z EP s názvem Bang, které má vyjít už 21. května.

Nepřehlédněte: Festival fantazie 2012 navštíví polští spisovatelé Grzędowicz a Kossakowska

„Samostatná vstupenka na BritCon party s kapelou, zábavným programem a britskou diskotékou hluboko do noci bude stát 200 korun. Ubytování lze zajistit v různých kategoriích, počínaje spacákem,“ dodal Pravda. Pro držitele vstupenek na Festival fantazie by měla místenka vyjít na 100 korun.

[youtube_660]9Ps4oREka88[/youtube_660]

Molotov Jukebox často vystupují v nejrůznějších kostýmech, které jsou podle frontmanky společně s alkoholem znakem celé kapely. Shodou náhod má ve stejný den na Festivalu fantazie před BritCon Party probíhat kostýmová soutěž Cosplay (zkratka z anglických slov costume play, což v překladu znamená kostýmová hra).

Co je to cosplay?
Za cosplay bývá označován kostým, v němž se daný člověk snaží vypadat nejčastěji jako nějaká postava z komiksu, filmu či seriálu. Cosplay nezahrnuje pouze napodobování účesu, líčení a obvyklého oblečení postavy, ale často i chování, zvyků nebo třeba používání typické slovní zásoby nebo známých hlášek dané postavy.

Kromě kapely Molotov Jukebox se na letošním Festivalu fantazie uskuteční také koncert pop-rockové skupiny Jacky White, hard-rockových Tau či písničkáře, který si říká Laeg Mortemir a považuje se za elfího multiinstrumentalistu.

Čtěte také: Reportáž z Festivalu fantazie 2011

Od 29. června do 1. července se na festivalu v Chotěboři uskuteční také speciální programová linie SoundtraCon zaměřená na filmovou a seriálovou hudbu.

O Festivalu fantazie
Info: Největší festival fantastiky v ČR. Součástí akce je i putovní herní festival GameFest s hernami konzolí a počítačů, hudebních, deskových, figurkových a karetních her.
Datum: od pátku 29. června do neděle 8. července
Místo: KD Junior, Sokolovna a Sportovní hala v Tyršově ulici, Chotěboř
Vstupné: od 200 do 2.150 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti Festivalu fantazie 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečka ze Hry o trůny přijede do Česka. Se svou kapelou Molotov Jukebox