Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Herečka Elizabeth Taylorová zemřela kvůli selhání srdce. Svět přišel už podruhé o Kleopatru

FOTO: Elizabeth Taylor jako éterická mladá žená, Zdroj: youtube.comProslulá  herečka Elizabeth Taylor (1932-2011) podlehla v brzkých ranních hodinách ve středu 23. března selhání srdce a ve věku 79 let po šestitýdenní léčbě zemřela.

FOTO: Elizabeth Taylor jako éterická mladá žená, Zdroj: youtube.com

Elizabeth Taylor jako éterická mladá žena, Zdroj: youtube.com

Legendární herečka, podnikatelka a zapálená aktivistka Elizabeth Taylorová dnes pokojně zesnula v Cedars-Sinai Hospital v Los Angeles. V čase její smrti byla obklopena svými dětmi Michaelem Wildingem, Lisou Todd a Marií Burton a Christopherem Wildingem. Bylo jí 79 let. Zanechala po sobě své děti, deset vnoučat a čtyři pravnoučata.

Herečka byla hospitalizována kvůli selhání srdce. Přestože se u ní vyskytlo nemálo komplikací, podařilo se její stav stabilizovat, což dávalo naději, že by se mohla ve zdraví vrátit zpět do života. Bohužel se tak již nestalo.

Prohlášení rodiny zesnulé Elizabeth Taylor

Ačkoliv se Taylor neobjevila v žádném novém filmu od roku 1994, byla, a stále je považována za jednu z nejkvalitnějších hereček starého Hollywoodu, oplývající klasickou krásou. Elizabeth Taylor  započala svou hereckou dráhu jako desetiletá dívenka ve filmu There’s One Born Every Minute (1942)  a udržela se v showbyznysu po dlouhých 69 let.

FOTO: Elizabeth Taylor ve filmu Kočka na rozpálené plechové střeše, Zdroj: distributor filmu

Elizabeth Taylor ve filmu Kočka na rozpálené plechové střeše, Zdroj: distributor filmu

Ihned po jejím debutu následovaly role v Lassie se vrací a O velkou cenu, který je pokládán za velký průlom v její kariéře a počátek slavné éry. Jedna z jejích nejznámějších dospělých rolí je postava Meggie v klasickém ztvárnění hry Tenesseho Williamse Kočka na rozpálené plechové střeše. Diváci si ji však pamatují především jako Kleopatru z roku 1962, za kterou dostala přemrštěný honorář milion dolarů. V tomto filmu se poprvé setkala se svým budoucím manželem Richardem Burtonem, za kterého se vdala hned dvakrát.

Taylor za svůj život obdržela dvě zlaté sošky, a to za roli v Batterfield 8 a Kdo se bojí Virginie Woolfové?. V předchozích letech byla již třikrát nominována na prestižní Cenu akademie, ale uznání se dočkala až v roce 1960. Byla také odměnena za celoživotní přínos od AFI (American Film Institut).

FOTO: Elizabeth Taylor ve filmu Kleopatra (1963).

Elizabeth Taylor hrála titulní roli ve slavném filmu Kleopatra (1963), Zdroj: youtube.com

Moje matka byla mimořádná žena, která si užívala život plnými doušky, s velkou vášní, humorem a láskou. Tato ztráta je zničující obzvláště pro ty z nás, kteří jí byli blízcí a kteří budou čerpat inspiraci z jejího trvalého odkazu. Její pozoruhodná filmová kariéra, její rostoucí úspěch coby podnikatelky a její statečný a neúsprosný boj proti HIV a AIDS nás činí neuvěřitelně hrdými na její celoživotní dílo. Její dědictví nikdy nezvadne, její duch bude neustále přítomen a láska, kterou nám poskytla, zůstane navždy v našich srdcích.

Michael Wilding o své matce Elizabeth Taylor

Soukromý rodinný pohřeb proběhne koncem tohoto týdne. Rodina zemřelé požádala, aby její věrní fanoušci namísto květin poskytli malý příspěvek Nadaci Elizabeth Taylor proti AIDS a pomohli tak, i po její smrti, pokračovat v poslání, které započala.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečka Elizabeth Taylorová zemřela kvůli selhání srdce. Svět přišel už podruhé o Kleopatru