Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Herec Vladimír Dlouhý zemřel na rakovinu. Bylo mu 52 let

Petra Duhajská

Petra Duhajská

21. 6. 2010

Herec Vladimír Dlouhý v neděli podlehl rakovině v nemocnici na Karlově náměstí. Už několik měsíců přinášela média zprávy o jeho špatném zdravotním stavu, ani dlouholeté problémy s alkoholem nebyly tajemstvím. Po těžkém boji dnes odešla další z legend českého divadla a filmu.

Vladimír Dlouhý, Zdroj: archiv

Poprvé si Vladimír Dlouhý zahrál v roce 1970 – ve filmu Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže ztvárnil hlavní roli. Po celý svůj život se věnoval filmovému i divadelnímu herectví. Po vystudování pražské konzervatoře nastoupil do angažmá v divadle Na zábradlí. Během své dlouhé kariéry na prknech získal mnoho ocenění. Jedním z  posledních divadelních hrdinů, které si zahrál, byl Elling v Chvále bláznovství. V tomto představení se v Divadle Kalich představil po boku svého bratra Michala.

Objevil se také v mnoha televizních filmech a seriálech. Za všechny jmenujme alespoň Arabelu, Slavné historky zbojnické, Dobrodružství kriminalistiky nebo z novějších cyklus Černí andělé. Nezapomenutelné postavy vytvořil například ve filmech Knoflíkáři, Bumerang nebo v pohádkové klasice S čerty nejsou žerty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herec Vladimír Dlouhý zemřel na rakovinu. Bylo mu 52 let