Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Herci v Souboji Titánů: Jaké hvězdy ztvární Titány?

Redakce

Redakce

4. 4. 2010

schindlers-listS blížící se premiérou Souboje Titánů jistě stojí za to nespekulovat pouze o kvalitách filmu, o jeho počítačových efektech či zprznění antické mytologie, neprohlížet si stále dokola trailery a fotogalerie, ale připomenout si hlavní protagonisty. Protože právě herci dokážou potopit kvalitní snímek, nebo vytáhnout průměrný brak…

Schindlerův seznam, zdroj: dsitributor filmu

Schindlerův seznam, Zdroj: dsitributor filmu

Hlavní roli Persea ztvární dnes tak populární Sam Worthington. Jelikož však jeho sláva hvězd se dotýká, můžete se těšit na samostatný, podrobný a vyčerpávající profil tady na Topzinu. Teď se zaměříme na dva ostřílené velikány, jejichž podpis pod snímkem již dnes něco znamená. Celá situace je o to pikantnější, že si již ve společném snímku zahráli (Schindlerův seznam). Oba tehdy, stejně jako v Souboji Titánů, stáli na opačných stranách barikády.  Oskar Schindler a Amon Goeth jsou stejně jako Zeus a Hádes krystalicky čisté symboly svých ideologií. Představujeme vám Ralpha Fiennese a Liama Neesona…

Topzine.cz pro vás připravil speciál k filmu Souboj Titánů. Postupně vám představíme film z hlediska herců či režiséra, budeme vám přinášet aktuální informace o snímku a vše, co se kolem něj děje. Těšit se můžete i na řadu kvalitních fotografií a videí přímo z filmu. Sledujte náš speciál!

Ralph Fiennes

Ralph Fiennes, Zdroj: distributor filmu

Ralph Fiennes, Zdroj: distributor filmu

Ralph Fiennes se narodil 22. prosince 1969 jako šesté dítě. O herectví jevil zájem již od dětství – navštěvoval uměleckou školu, poté Akademii dramatických umění. Jeho herecké kvality si brzy všimli i členové britské společnosti, a tak se stává členem britského Národního divadla (1987) a o rok později potom i členem Royal Shakespeare Company, pravé smetánky britských herců.

Do paměti filmových diváků se zapsal až svým třetím snímkem: v roce 1992 exceloval ve snímku Bouřlivé výšiny společně s Juliet Binoche. Poté už následoval Schindlerův seznam a jeho Amon Goeth, správce krakovského ghetta, za nějž byl dokonce nominován na Oscara. Jeho protivníkem je mu právě Liam Neeson jako Schindler.

lord Voldermort, Zdroj: distributor filmu

Lord Voldermort, Zdroj: distributor filmu

Kde hrál?

Další snímky Ralpha Fiennese oscilují mezi nejvyšší kvalitou a pouhým průměrem. Z těch kvalitních jmenujme například Oněgina, židovský příběh Sluneční svit, lectrovského Červeného draka, Předčítače nebo romantickou klasiku Anglického pacienta. Většina mladších diváků ho zřejmě zná z obludné Krásné pokojské nebo ze ságy Harryho Pottera, kde ztvárnil lorda Voldermorta.

I z výčtu filmů je jasné, že Ralph Fiennes patří k herecké špičce a je schopen zahrát hrdinu, blázna i chladného padoucha. O to větší je očekávání, nakolik mu blockbuster (ne)bude slušet.

Liam Neeson

Liam Neeson, Zdroj: distributor filmu

Liam Neeson, Zdroj: distributor filmu

Liam Neeson naopak není  hercem odjakživa, přesto je stejně výrazný talent jako Fiennes. Od dětství dělal box, dokonce flirtoval i s fyzikou, nakonec však skončil ve dvou nejprestižnějších britských divadlech – Lyric Players Theater i Abbey Theater a v oscarových snímcích…

Herec, který bere každou roli

První filmovou roli, Excalibur Johna Boormana, získal až ve svých třiceti a hned se z něj stala hvězda. Jeho filmografie je však natolik široká (co se kvality týče) a dlouhá, že není možné vyjmenovat ani všechny kvalitní snímky. Jeho nejslavnější rolí zřejmě zůstává Oskar Schindler v Schindlerově seznamu, Quy-Gon v Hvězdných válkách, Jean Valjean v Bídnících nebo nešťastný otec v Lásce nebeské. Stále příjímá  i nekomerční nabídky, a tak ho mohu diváci vidět třeba v Snídaní na Plutu. Kritiky je vnímán jako herec, co vezme všechno. Nutno však dodat, že většina jeho snímku nikdy není úplný průšvih.

Gui-Gon, zdroj: distributor filmu

Gui-Gon, Zdroj: distributor filmu

Oba brilantní herci, vážení členové britských hereckých společností, totiž čas od času sáhnou vedle. Doufejme, že tentokrát se fiasko konat nebude …

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herci v Souboji Titánů: Jaké hvězdy ztvární Titány?