Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hells Bells: Metalová hospoda, kterou je nutno navštívit

Radek Lang

Radek Lang

5. 11. 2009

Existují hospody, jež svým ztvárněním přitahují široké spektrum hostů. A pak jsou takové, které přitahují velmi specifickou sortu lidí. Hells Bells. Že vám nic neříká? Metalový ráj kousek od Vltavy by vaší pozornosti uniknout neměl.

Upozornění na začátek: potrpíte-li si na luxusu, vytříbeném chování a široké nabídce pokrmů a nápojů, sbalte si do peněženky svých pár tisíc a jděte někam jinam. Hells Bells pro vás není. Hells Bells je v prvé řadě metalovým hnízdem stylizovaným do temných barev a stínů, hnízdem, kam se denně uchyluje velké množství rockerů, metalistů a všech lidí, kteří mají rádi tvrdou hudbu a poněkud drsnější formu pohostinství.

Zázemí sklepu nabízí šerou a sympatickou atmosféru jako šitou na míru této cílově skupině. Že vám něco říkají kapely jako Judas Priest, HammerFall nebo Kiss? Potrpíte si na Metalliku, AC/DC nebo Iron Maiden? Zde kromě své oblíbené hudby oceníte i výzdobu: pomalované stoly, nabarvené zdi, velké plakáty na stropě – vše v paletě počínaje rockem a konče metalem.

Vkročíte-li do Hells Bells poprvé, možná vás překvapí kromě nezbytného hluku i obsluha. Nečekejte, že vám budou zdvořile vykat a obskakovat vás minutu co minutu. Budete mít štěstí, když vám do deseti minut přinesou první pivo. V lepším případě. A pokud zde nejste poprvé, dočkáte se pravděpodobně tykání.

Hells Bells

Hells Bells

Máte hlad? Zde dostanete maximálně hermelín nebo místní specialitu „Ďáblíky“. Je to sice úzký výběr, ale do Hells se nechodí na jídlo. Ďáblíky ovšem musí ochutnat každý metalista. Sice jde jen o nakrájené buřty v pálivé omáčce s cibulí, ale ono jen berte s rezervou. Právě pekelně vyvážená pikantnost pokrmu neustále svádí vaše chuťové buňky. Ochutnáte jednou a lapí vás do své ďábelské pasti.

A co k pití? Kromě piva si tu můžete dát nějaké ty panáky nebo energetické nápoje. Ceny jsou přiměřené (pivo cca 22, vodka 35). Pokud máte chuť, kromě cigaret zde oceníte i slušný výběr doutníků.

Hells Bells je tedy v prvé řadě o subjektivním stylu. WC vypadající velmi podezřele nehygienicky, obsluha, jež s ničím moc nespěchá a je jí někdy jedno, že jste zákazník, nebo hudba s volume příliš doprava. Mnoho hostů by se podruhé nevrátilo. Ale ještě více právě pro specifický styl nedá na Hells Bells dopustit. Stalo se jejich druhým domovem.

Hells Bells (http://rockinpub.hellsbells.cz/)

ADRESA: Na Bělidle 27, 150 00, Praha 5

PROVOZNÍ DOBA: PO – PÁ 15:00-3:00?; SO 17:00-3:00?; NE 17:00-23:59

TIP NA JÍDLO: Ďáblíci – 50,-

TIP NA PITÍ: Pivo

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hells Bells: Metalová hospoda, kterou je nutno navštívit