Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Helloween přivezou před Vánoci do Prahy pořádnou porci metalu

Anna Malá

Anna Malá

24. 10. 2010

!VSTUPENKY!Po několika letech navštíví Českou republiku průkopníci speed metalu, Helloween. Pražské publikum se chystají se všemi náležitostmi nakopnout 19. prosince v Malé sportovní hale. A při té příležitosti představí i své nové album, nazvané 7 Sinners.

Helloween, Zdroj: youtube

Helloween, Foto: youtube.com

Počátky těchto německých speedmetalových legend se začaly psát před 25 lety a dodnes platí za stálice na metalové scéně, což dokazují každé další desce. Období největší slávy si sice kapela už zažila s Keeper Of The Seven Keys part I a II, ale dech neztratili a místo v srdcích fanoušků stále mají.

Helloween, jenž dal konečnou podobu metalovému podžánru, speed metalu (charakteristický rychlejším tempem a rytmem), vydává na konci října novou desku, 7 Sinners, o které tvrdí, že je tvrdší než zatím všechny předchozí desky. Nechme se překvapit.

Vstupenky můžete koupit on-line zde

Členy kapely jsou Andi Derris (zpěv), Michael Weikath (kytara), Sasha Gerstner (kytara), Markus Grosskopf (baskytara) a Stefan Schwarzman (bicí). Mezi bývalé členy se může počítat třeba i Kai Hansen, zakladatel skupiny Gamma Ray.

Skupina Helloween přijede do Prahy 19. prosince a zahraje v Malé sportovní hale. Předskakovat jim bude finská power/speed metalová skupina Stratovarius. Třetí předskokan by měl být znám při vydání dalšího studiového alba 7 Sinners.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Helloween přivezou před Vánoci do Prahy pořádnou porci metalu