Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hell On Earth Tour opět přichází. Letos bude ve znamení hardcore

Redakce

Redakce

11. 10. 2010

Každým rokem na podzim zasáhne některý z pražských klubů bomba s názvem Hell On Earth Tour. Jedná se o jednodenní festival, na kterém vystoupí zahraniční kapely hrubšího zrna žánrově spadající pod hardcore, metalcore, deathcore a death metal. Jaká je letos sestava?

Hardcore kapela Terror, Zdroj: myspace.com

Pražský klub Abaton bude ve čtvrtek 14. října v rámci letošního Hell On Earth hostit především hardcoreové kapely v čele s oblíbenou americkou skupinou Terror z horkého Los Angeles. Terror hrají čistý hardcore US střihu a scénu okupují od roku 2002. Za tuto dobu stihla pětice maniaků oblažit fanoušky celkem čtyřmi deskami včetně velmi čerstvé Keepers Of The Faith, kterou bude kapela v rámci tour představovat obecenstvu.

Dalším známějším jménem v line-upu jsou Every Time I Die z Buffala s jejich osobitě pojatým hardcore s občasnými výlety do vod metalcore a lehce i do relativně nového stylu chaotic hardcore, jehož představiteli jsou například bostonští Converge. Every Time I Die mají v současné době v diskografii šest alb, přičemž poslední je The Big Dirty, které je už měsíc na pultech obchodů.

Jednou z kapel, které z programu stylově vybočují, jsou All Shall Perish mixující technický melodický death metal s deathcorem. Pětice drsňáků z kalifornského Oaklandu se v poslední době potýkala s problémy v sestavě, ale s novým kytaristou Francescem Artusatem a Adamem Piercem za bicími už je snad těleso stabilní. Od roku 2002 vyplodili All Shall Perish tři desky, poslední Awaken The Dreamers je už přes dva roky stará. Přesto mají deathcoristé k dispozici přes čtyřicet technických skladeb, tudíž bude rozhodně z čeho vybírat.

The Acacia Strain jsou dalšími, v jejichž tvorbě se objevuje vliv deathcore, zde vhodně míchaný s hardcoreovými riffy. Kořeny kapely sahají do roku 2001, ovšem od té doby docházelo k rozsáhlým změnám v sestavě. Navzdory těmto rošádám se podařilo The Acacia Strain nahrát pět plnohodnotných alb včetně tři měsíce starého Wormwood.

Výčet kapel však zdaleka nekončí. Příchozí se budou pokoušet rozhýbat mezi prvními američané Thick As Blood s agresivně pojatým mixem hardcore a trash metalu, Down To Nothing a Vera Cruz. Několikahodinové pásmo tvrdé muziky začíná v 19:00.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hell On Earth Tour opět přichází. Letos bude ve znamení hardcore