Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Helena Bonham Carterová si roli Hermiony skvěle užila!

Petra Duhajská

Petra Duhajská

25. 2. 2010

Helena_Bonham_Carter_perexTato herečka je možná trochu stará na to, aby hrála Hermionu Grangerovou, ale přesto tuto šanci dostala. V rozhovoru pro MTV se podělila o zkušenosti s hraním sedmnáctileté čarodějky i o pár přísně tajených informací o posledních dvou filmech o Harry Potterovi.

Helena Bonham Carterová

Helena Bonham Carterová

V připravovaném filmu Harry Potter a relikvie smrti se Harry a jeho kamarádi musí vydat na Ministerstvo kouzel v přestrojení. Využijí k tomu mnoholičný lektvar, a Hermiona tak na sebe vezme podobu Bellatrix Lestrangeové. Při natáčení filmu to ale znamená pravý opak: Helena Bonham Carterová musí hrát, jako by byla proměněnou Hermionou.

„To nejlepší na hraní Bellatrix je právě tohle, protože musím předstírat, že jsem Hermiona,“ řekla Carterová o své roli zlé čarodějky. „A to je sranda, protože já jsem vždy chtěla být Hermiona. Vážně jsem se skvěle bavila. Dívala jsem se na Dana a Ruperta a oni se ke mně chovali, jako by mi bylo sedmnáct.“

Jak už fanoušci Harryho Pottera vědí, poslední román o brýlatém kouzelníkovi bude zpracován do dvou filmů, Harry Potter a relikvie smrti: První část a Harry Potter a relivikvie smrti: Druhá část. Kde se kniha rozdělí nechtěla Helena Bonham Carterová prozradit a tvrdila, že si to nepamatuje. Později si ale přece jen přestala dávat pozor a vyklouzlo jí, že scéna, ve které se Potterově partě podaří uniknout, bude ve druhém filmu. „Ano, ta je rozhodně až v druhé části, protože všechny moje scény jsou až v druhé části. Takže mě uvidíte až v roce 2011,“ prohlásila.

Harry Potter a relikvie smrti představují poslední kapitolu v příběhu o Harrym. V příběhu se diváci opět setkají s Danielem Radcliffem v roli Harryho, s Rupertem Grintem, představujícím Rona Weasleyho, a s Emmou Watson, která hraje Hermionu. Tři kamarádi opouštějí školu v Bradavicích, aby mohli najít a zničit Viteály, tajemství Voldemortovy síly a nesmrtelnosti.

Oba filmy bude režírovat David Yates, který natočil už pátou a šestou část série. Warner Bros. Pictures vydá první díl ve 3D v USA a ve Velké Británii 19. listopadu tohoto roku, premiéra druhého dílu je plánována na 15. července 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Helena Bonham Carterová si roli Hermiony skvěle užila!