×
TOPZINE.cz

Helena Bonham Carterová si roli Hermiony skvěle užila!

Helena_Bonham_Carter_perexTato herečka je možná trochu stará na to, aby hrála Hermionu Grangerovou, ale přesto tuto šanci dostala. V rozhovoru pro MTV se podělila o zkušenosti s hraním sedmnáctileté čarodějky i o pár přísně tajených informací o posledních dvou filmech o Harry Potterovi.

Helena Bonham Carterová
Helena Bonham Carterová

V připravovaném filmu Harry Potter a relikvie smrti se Harry a jeho kamarádi musí vydat na Ministerstvo kouzel v přestrojení. Využijí k tomu mnoholičný lektvar, a Hermiona tak na sebe vezme podobu Bellatrix Lestrangeové. Při natáčení filmu to ale znamená pravý opak: Helena Bonham Carterová musí hrát, jako by byla proměněnou Hermionou.

„To nejlepší na hraní Bellatrix je právě tohle, protože musím předstírat, že jsem Hermiona,“ řekla Carterová o své roli zlé čarodějky. „A to je sranda, protože já jsem vždy chtěla být Hermiona. Vážně jsem se skvěle bavila. Dívala jsem se na Dana a Ruperta a oni se ke mně chovali, jako by mi bylo sedmnáct.“

Jak už fanoušci Harryho Pottera vědí, poslední román o brýlatém kouzelníkovi bude zpracován do dvou filmů, Harry Potter a relikvie smrti: První část a Harry Potter a relivikvie smrti: Druhá část. Kde se kniha rozdělí nechtěla Helena Bonham Carterová prozradit a tvrdila, že si to nepamatuje. Později si ale přece jen přestala dávat pozor a vyklouzlo jí, že scéna, ve které se Potterově partě podaří uniknout, bude ve druhém filmu. „Ano, ta je rozhodně až v druhé části, protože všechny moje scény jsou až v druhé části. Takže mě uvidíte až v roce 2011,“ prohlásila.

Harry Potter a relikvie smrti představují poslední kapitolu v příběhu o Harrym. V příběhu se diváci opět setkají s Danielem Radcliffem v roli Harryho, s Rupertem Grintem, představujícím Rona Weasleyho, a s Emmou Watson, která hraje Hermionu. Tři kamarádi opouštějí školu v Bradavicích, aby mohli najít a zničit Viteály, tajemství Voldemortovy síly a nesmrtelnosti.

Oba filmy bude režírovat David Yates, který natočil už pátou a šestou část série. Warner Bros. Pictures vydá první díl ve 3D v USA a ve Velké Británii 19. listopadu tohoto roku, premiéra druhého dílu je plánována na 15. července 2011.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..