Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Heavy metal: nové britské náboženství?

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

26. 1. 2010

heavy-metalSasský zpěvák Biff Byford velí kampani za uznání heavy metalu jako náboženství v Británii. Poté, co při minulém sčítání lidu zabodovalo náboženství Jedi, rozhodli se pro tuto recesi i metalisti.

Heavy metal, Zdroj: archiv

Heavy metal, Zdroj: archiv

Byford se spojil s časopisem Metal Hammer kvůli kampani, která naléhá na rockové fanoušky, aby přijali heavy metal jako své náboženství při sčítání lidu v roce 2011. Při minulém sčítání před devíti lety 390 127 lidí z Anglie a Walesu a dalších 14 052 ze Skotska uvedlo Jedi jako své náboženství díky masivní internetové kampani. Jedi nakonec stálo v řade jako čtvrté nejoblíbenější náboženství v Británii, po Křesťanství, Islámu a Hinduismu. V roce 2011 to možná bude metal.

Šéfredaktor Metal Hammeru, Alexander Milas, řekl: „I když Black Sabbath měli svůj debut už před čtyřiceti lety, heavy metal se stal jedním z nejvýznamnějších britských kulturních směrů a globálním fenoménem. K čertu, jestli to dokázal Jedi, proč by nemohly metalové hlavy? Síla je v nás velká.“ Biff Byford dodal: “Uznání heavy metalu jako náboženství je skvělý kousek rebélie, no ne? Bude to velmi cool věc.”

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Heavy metal: nové britské náboženství?