Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Headlinery prvního ročníku Dark Future festu jsou Dope Stars Inc.

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

14. 5. 2013

Prahu čeká první ročník klubového cyber festivalu pojmenovaného Dark Future. Těšit se můžete na české i zahraniční undergroundové špičky kybernetického žánru, jako jsou Dope Stars Inc., Desdemona či Tezaura. Po živých vystoupeních navíc představí svůj „kabaret“ studio HELL.cz a poté se o zábavu postarají DJové.

FOTO: Dope Stars Inc.

Festival se uskuteční 25. května v pražském klubu HooDoo. Hlavními tahouny prvního ročníku budou italští Dope Stars Inc., kteří již Prahu před několika lety svou návštěvou poctili, a to na putovním festivalu Into Darkness Tour. HooDoo je na čas poslední zastávkou jejich turné.

Přivezou s sebou své poslední album pojmenované Ultraweird z roku 2011, které Praha neměla dosud možnost si živě poslechnout. Kapela na něm nepatrně změnila svou image, v jádru však zůstala věrná svému futuristickému vzezření, jímž přitakává pokroku – album je možné si legálně a zdarma stáhnout ze stránek kapely.

Dalším zahraničním hostem Dark Future festu vol. 1 je polská kapela Desdemona.  Desdemoně vévodí vokál zpěvačky Agnieszky Lesne doplněný hudbou ovlivněnou kapelami jako jsou Ministry či Nine Inch Nails. Skupina má za sebou bohaté zkušenosti jako support act. Jako předskokani si zahráli před takovými jmény, jako jsou Type O‘ Negative či Katatonia.

A do třetice zahraničních formací vystoupí ruský experimentální projekt s finským jménem Tuli Linna. To nicméně není vše, tuto silnou trojici doplní neméně zvučná jména českých kapel podobného rázu. Prvními z nich je gothic rocková melodická Tezaura v čele s ženským vokálem. Druhou českou kapelou, která na Dark Future festu vystoupí, je uskupení zvrácených lolitek nazvané Latexjesus.

Po skončení živé hudební produkce přijde na řadu morbidní divadýlko pro silné nátury piercingového studia Hell.cz. A ani tím program nekončí. Po této vyčerpávající produkci přijdou na řadu Djs TheLast (DeadDollsDisko crew) a Dark Metropolis crew. Futuristický večírek začíná v sedm večer, klub však bude otevřen již hodinu před startem.

Program je nabitý kapelami, které opravdu stojí za živý poslech. Nenechte si tedy tuto příležitost ujít a přijďte se 25. května do HooDoo podívat, ať už z fanouškovské lásky k pozvaným kapelám či z čisté zvědavosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Headlinery prvního ročníku Dark Future festu jsou Dope Stars Inc.